Ogre
22 oC

Pirmdiena, 10. maijs

Šodien vārda dienu svin
Maija, Paija

Idejas maija brīvdienām Ogrē

Ogres lietussargu ielaSākoties aktīvajai tūrisma sezonai, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs apkopojis idejas aktīvām brīvdienām Ogres apkārtnē. Maija brīvdienas ir kā radītas tam, lai dotos pastaigā pa pilsētu, sarīkotu pikniku brīvā dabā un dotos aizraujošā pārgājienā, velo vai laivu braucienā.

  • Pastaiga pa valsts svētkiem rotāto Ogri būs īpaši izdevusies, ja apmeklēsiet Brīvības ielas gājēju posmu ar lielo Latvijas karogu un lietussargu aleju pilsētas skvērā. Šeit pēc “ziemas miega” pamodusies arī digitālā strūklaka. Turklāt pāri Ogres upei jau uzstādītas koka laipas, kas apliecina ka aktīvā tūrisma sezona ir sākusies. Jāpiebilst, ka 4. maijā Ogre kļuva par vienu tiltu bagātāka, jo tika atklāts jaunais tilts, kas savieno abus Ogres upes krastus teritorijā starp Jāņa Čakstes prospektu un Ogres ielu. Līdz ar to izveidojies jauns 3,5 km pastaigu maršruts.

Pastaigu pa Ogri interesantāku vērtīs audiogida stāsti, kas pieejami bezmaksas mobilajā aplikācijā “Ogres novadnieks”, sadaļā “Tūrisms”. Lejuplādējiet aplikāciju un aktieris Jēkabs Reinis jums atklās daudz jauna par Ogri, tās vēsturi, arhitektūru un cilvēkiem.

  • Arkveida tilts Ogrē - Latvijas karoga krāsāsŠpakovska parks ir īpaši piemērots pavasarīgām pastaigām, jo šeit valda klusums un miers, ļaujot izbaudīt pavasara sākumu un daudzveidīgo koku un košumkrūmu plaukšanu. Bet no parka augstākās vietas - skatu torņa, uz kuru ved kāpnes ar 100 pakāpieniem, var vērot skaistu skatu uz tuvāko apkārtni.
  • Ja ar pastaigu nav gana, dodieties aktīvākā piedzīvojumā. Mājaslapas maršrutu sadaļā pieejami vairāki pārgājienu un velobraucienu maršruti. Ja nav sava inventāra, velosipēdu nomu piedāvā “Veloogre” (tālr. +371 26460061). Iesakām izmēģināt braucienu ar elektrovelosipēdu, lai izbaudītu Ogres Zilos kalnus bez īpašas piepūles. Noma pieejama Zilo kalnu trases sākumā - darba laiks: P.-Pk. - iepriekš piesakoties; S.-Sv. plkst. 10-18. Lai rezervētu velosipēdu, zvaniet pa tālr. +371 25664443.
  • Īstu piedzīvojumu garšu izjutīsiet, dodoties īsākā vai garākā laivu braucienā pa Ogres upi - pieejami vienu, divu un pat trīs dienu maršruti. Laivu nomu piedāvā vairāki aktīvā tūrisma uzņēmumi “2 airi”, “Ogres krāces”, “Landavas laivas”, “Ogrēni” un kempings “Foresteri”. Ogrē pieejama arī SUP dēļu noma , ko piedāvā “Ogre active”, “Ogupe”  un “Windborn”.
  • Pavasara pikniks z/s “Dobelnieki” briežu dārzā būs īpašs piedzīvojums gan lieliem, gan maziem, jo piknika vieta aprīkota ar lielu saimes galdu, grilu un ugunskuru, kur vārīt zupu. Kā lieliska izklaide būs pastaiga pa teritoriju un briežu barošana. Piknika vieta jāpiesaka pa tālr. +371 26268464.

Ķeipenes kinostacijā var izbraukt ar sliežu velosipēduDodoties ārpus Ogres, iesakām apmeklēt Ķeipenes kinostaciju, jo šeit, pavadot laiku svaigā gaisā, varēsiet apskatīt dažādas interesantas vides instalācijas – milzu galdu un krēslus kinodižgariem un pirmajai kinolentei veltīto tuneli ar 24 kinokadriem. Šeit atrodas arī vienīgais saglabātais sliežu posms no bijušās dzelzceļa līnijas Rīga–Ērgļi. Piektdienās un sestdienās, iepriekš piesakoties pa tālr. +371 25577645, iespējams izbraukt ar šīs sezonas jaunumu – sliežu velosipēdu!

  • Aktīvo sezonu 1.maijā uzsāk arī atpūtas vieta pie Plaužu ezera, kur iespējams nomāt laivu, katamarānu, SUP dēļus, kā arī pieejamas piknika vietas.

Lai jaukiem piedzīvojumiem bagātas maija brīvdienas! 

Ogres novada Tūrisma informācijas centrs
Tālr.: +371 65071883; 29491685
info@visitogre.lv
www.visitogre.lv

www.instagram.com/visitogre
www.facebook.com/visitogre