Ogre
24 oC

Otrdiena, 16. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Hermīne, Estere

Jaunumi

"Camino Latvija" aicina pievienoties vienas dienas pārgājienā etapā Ogre-Ķegums

Piekto gadu pēc kārtas Svētā Jēkaba ceļa asociācija svinēs Sv. Jēkaba dienu (25. jūlijs). Šogad, 27. jūlijā, svinības būs īpašilielas, organizējot pasākumu "Viena diena Latvijā kā katra diena Spānijā”, kas notiks visa Sv. Jēkaba ceļa Latvijā garumā. Svētā Jēkaba ceļa asociācijas pārstāvji, draugi un ikviens interesents pulcēsies 24 ceļa posmos, lai atzīmētu šos svētkus. Svētā Jēkaba jeb Santjago ceļš ir viens no populārākajiem svētceļojumu maršrutiem Eiropā. Tā kā ik gadu Sv. Jēkaba ceļā dodas simtiem tūkstošu cilvēku, ir attīstījušās dažādas maršruta variācijas, jo ir ierasts uzskatīt, ka svētceļojums sākas jau no mājām.
Maršrutu daudzi veic reliģisku mērķu vadīti, taču gana daudz gājēju izvēlas Sv. Jēkaba ceļu, lai būtu dabā, pabūtu vienatnē ar sevi, piedzīvotu grūtības, pārbaudījumus un lai labāk sevi iepazītu, vai arī vienkārši baudītu iešanu un piedzīvojumu. Ceļš var būt veltīts personīgiem mērķiem, kādam citam, lai lūgtu par kādu problēmas risinājumu, kā arī tā ir iespēja sakārtot domas un baudīt ceļu.
2019. gadā Latvijā tika uzsākta ceļa izveide, un kopumā piecu gadu laikā ir izstrādāts 562 kilometru garš ceļa maršruts. Ceļā var doties jebkurā gada laikā un veikt sev vēlamu attālumu. Maršruts sadalīts 11 līdz 32 kilometru garos posmos (ar iespēju tos dalīt starpposmos). Tas sastāv no 24 etapiem. No sākuma punkta Valkā pie Igaunijas robežas līdz Rīgai ir 12 etapi (280 km). No Rīgas līdz Lietuvas robežai ceļa veikšana ir iespējama divos veidos: 6 posmi līdz Žagarei (133 km) vai Sv. Meinarda ceļš – 6 posmi līdz Skaistkalnei (149 km).
Svinot Sv. Jēkaba dienu, asociācijas mērķis ir iedzīvināt ceļu visā garumā. Būs posmi, kuros dosimies kājām, būs velo posmi un būs ģimenes posms, kas būs īsāks un piemērots arī bērniem.
Pārgājieni tiks organizēti sadarbībā ar Valkas, Cēsu, Mārupes, Dobeles, Salaspils, Ogres, Jaunjelgavas, Vecumnieku Tūrisma informācijas centriem konkrētos maršruta etapos.
Asociācija aicina ikvienu izvēlēties sev piemērotāko etapu un pieteikties. Vietu skaits katram posmam būs ierobežots.  

Publicēts: 2024/07/04

Piesakies velobraucienam pa Suntažu apkārtni 20.jūlijā

Publicēts: 2024/07/04

Idejas atpūtai pie ūdens Ogres novadā

Ogres novada Tūrisma informācijas centrs ir apkopojis idejas, kur un kā “pārlaist” karsto laiku pie un uz ūdeņiem, lai vasaras tveice nestu prieku un brīnišķīgu atpūtu. Ogres novadā atrodams plašs aktīvās atpūtas piedāvājums: labas peldvietas, vairākas SUP dēļu, katamarānu un laivu nomas, kā arī aizraujoši ūdens nobraucieni un citas aktivitātes. Lai izmantotu aktīvās atpūtas piedāvājumu, nepieciešams iepriekš pieteikties pa norādītajiem tālruņiem.

Publicēts: 2024/06/28

Viesus aicina atjaunotais latviešu ainavu lielmeistara Vilhelma Purvīša dzimto māju ābeļdārzs

Latvijas ainavu gleznošanas lielmeistara Vilhelma Purvīša dzimtās mājas “Vecjauži”, kur mājvietu radis šobrīd Latvijā vienīgais māksliniekam veltītais muzejs, aicina apmeklēt tā brīvdabas ekspozīciju – izstādi “Septiņi gudrie”, doties izzinošā pastaigā pa ainavu taku “Purvīša acīm” un mākslinieka paša rokām savulaik stādīto un loloto ābeļdārzu. Ābeļdārzs, kurā mākslinieks guvis iedvesmu ne vienam vien savam darbam, šajā pavasarī, pateicoties “BluOr Bank” atbalstam, sakopts un papildināts arī ar jauniem, laikmetam atbilstošu ābolu šķirņu stādiem. Muzejā nupat noslēdzies arī otrais 33 jauno gleznotāju plenērs “Pavasaris”, kuru darbi brīvā dabā muzeja teritorijā būs skatāmi līdz pat rudenim.

Publicēts: 2024/06/26

Atvērta pieteikšanās “Mājas kafejnīcu dienām” 2024, Ogres novadā

Pasākumā Mājas kafejnīcu dienas aicināti pieteikties gan tūrisma uzņēmumi, gan vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet septembra sākumā ir gatavi jauniem izaicinājumiem - atvērt savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem, kas, iespējams, gatavoti no paaudzes paaudzē nodotām receptēm. 

Publicēts: 2024/05/30

Līgo pasākumi Ogres novadā

Krapes Tautas nams

Publicēts: 2024/05/29