Ogre
23 oC

Ceturtdiena, 28. septembris

Šodien vārda dienu svin
Sergejs, Svetlana, Lana

Jaunumi

Audiogida vides zīmes izvietotas visā Ogres novadā

Jau vēstījām, ka šogad Ogres novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) papildinājis audiogida stāstu krājumu ar 39 jauniem stāstiem par apvienotā Ogres novada teritorijām. 

Publicēts: 2023/09/28

Rokoperas “Lāčplēsis” jaunais iestudējums izvirzīts balvai “Kilograms kultūras”

Līdz 29. septembra plkst. 23.59 norit Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā "Kilograms kultūras 2023" rudens balsojums, kurā kategorijā “Notikums” izvirzīts arī vērienīgais Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes leģendārās rokoperas "Lāčplēsis" jaunais iestudējums Lielvārdē.

Publicēts: 2023/09/21

Piedalies pārgājienā pa 1917. gada Mazās Juglas kauju vietām

30. septembrī Starptautiskās tūrisma dienas ietvaros Ogres novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar kultūras mantojuma centru "Tīnūžu muiža" organizē izglītojošo pārgājienu pa Tīnūžu apkārtni, kur norisinājusies kauja pie Mazās Juglas. Pārgājiena maršruts vedīs pa Pirmā pasaules kara notikumu vietām. Pasākuma laikā būs iespēja apmeklēt kultūras mantojuma centru "Tīnūžu muiža”, apskatīt kauju vietas un uzzināt par vēsturiskajiem notikumiem 1917. gadā, kā arī senāku vēsturi par Tīnūžu apkārtni.

Publicēts: 2023/09/16

Aizvadītas Mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā 2023

Saulaini un silti 9. un 10. septembrī, tika aizvadītas Mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā. Tajās piedalījās 15 Mājas kafejnīcu saimnieki no Ikšķiles, Ogres un Ķeguma pilsētām, Tīnūžu, Ogresgala, Tomes, Rembates un Ķeipenes pagastiem.

Publicēts: 2023/09/13

Tapuši stāsti par leģendām Ogres novada pagastos

Katrs no Ogres novada 16 pagastiem ir bagāts ar kultūrvēsturisko mantojumu, cilvēku atmiņu stāstiem un notikumiem. Lai izceltu pagastu vērtības, Ogres novada pašvaldība realizēja ideju par Ogres novada pagastu stāstiem. Vasaras izskaņā ir tapuši  pirmie septiņi video par  Tīnūžu, Tomes, Birzgales, Rembates, Lēdmanes, Lielvārdes un Jumpravas pagastu leģendām. Turpinot sadarbību ar Ogres audiogida balss īpašnieku, interesantākos notikumus par pagastu vēsturi stāsta un rāda aktieris Jēkabs Reinis.

Publicēts: 2023/09/11

Norisinājies velobrauciens Velobrauciens Jumprava-Lēdmane-Jumprava

Sestdien, 2. septembrī Ogres novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) organizēja izklaidējoši izzinošu velobraucienu pa Jumpravas un Lēdmanes pagastiem. Velobraucienā piedalījās viesi no Rīgas, apkārtējiem novadiem, no Ogres un pat no Līvānu novada.

Publicēts: 2023/09/05