Ogre
22 oC

Pirmdiena, 17. jūnijs

Šodien vārda dienu svin
Artis, Artūrs

1. Ogres pilsētas vēsturiskā apbūve un skvērs

Adrese Brīvības iela, Ogre
Apraksts

Brīvības iela Ogrē ir izcila ar 20. gs. 20.–30. gadu arhitektūras paraugiem. Te savu talantu apliecinājuši tādi izcili meistari kā Vladimirs Šervinskis, Indriķis Blakenburgs, Eduards Smurģis, Dāvids Zariņš un citi. Mūsdienās lielākā daļa ēku ir valsts vai vietējas nozīmes arhitektūras pieminekļi. Gājēju iela iekārtota, stilizēti attēlojot Ogres upes līkumoto tecējumu ar salām, kas atveido puķudobes.

Brīvības ielas gājēju posma sākumā labiekārtotais skvērs ir kļuvis par ogrēniešu un pilsētas viesu iecienītu pulcēšanās vietu. Pilsētas koptēlu papildina pilsētvides objekti - digitālā strūklaka un skatuve. Skvērā notiek vietēja mēroga mūzikas, mākslas, sporta un cita veida izklaides pasākumi. Šeit atrodas arī "Fazer" pulkstenis, kas ir uzņēmuma “Fazer” dāvana Ogrei un tās iedzīvotājiem pilsētas 90. dzimšanas dienā. Pulksteņa ciparnīcā iestrādātais "Fazer" logo atrodas uz cipara 8, simboliski norādot, ka uzņēmumā Fazer darba laiks sākas plkst. 8.00.

Gājēju ielu noslēdz tēlnieka Jāņa Karlova darinātā skulptūra "Baltā cielava". Ejot pa gājēju ielu, neaizmirstiet sasveicināties arī ar pilsētas lepnumu – lācīti Ēriku, kas ir īpaši iemīļots mazāko apmeklētāju vidū.


 

Noklausies audiogida stāstus par šo objektu:

 

  1. lejuplādē bezmaksas aplikāciju „Ogres novadnieks”;
  2. sadaļā „Tūrisms” sameklē objektus nr. 1 - 5;
  3. spied uz ikonas „Audio Gids” un noklausies stāstu, ko ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.

 

Mobilā aplikācija „Ogres novadnieks” pieejama lietotņu veikalos: