Ogre
22 oC

Pirmdiena, 17. jūnijs

Šodien vārda dienu svin
Artis, Artūrs

Atvērta pieteikšanās “Mājas kafejnīcu dienām” 2024, Ogres novadā

Pasākumā Mājas kafejnīcu dienas aicināti pieteikties gan tūrisma uzņēmumi, gan vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, bet septembra sākumā ir gatavi jauniem izaicinājumiem - atvērt savas mājas un sētas, lai cienātu viesus ar sava novada vai ģimenes īpašajiem ēdieniem, kas, iespējams, gatavoti no paaudzes paaudzē nodotām receptēm. 

Mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā norisināsies  7. un 8. septembrī, ko organizē Ogres novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar lauku tūrisma asociāciju “Lauku ceļotājs” un LIAA Tūrisma departamentu.

Lai pieteiktos Mājas kafejnīcu dienām kā dalībnieks, līdz 30. jūnijam lūdzam aizpildīt anketu: https://ej.uz/MKD-2024

Mājas kafejnīcu dalībniekiem būs pieejami apmācību ieraksti par vizuālo noformējumu, dekorācijām, Pārtikas un veterinārā dienesta prasībām, mārketingu un citām tēmām.

Mājas kafejnīcu dienas jau ceturto gadu norisinās visā Latvijā. Šogad pasākumu virkne plānota no 29. jūnija līdz 15. septembrim - katrā galamērķī vienu nedēļas nogali.  Mājas kafejnīcu dienas aicina apmeklētājus uz konkrētu galamērķi izbaudīt kulināro piedāvājumu, iepazīt tradīcijas un kultūru un vietējo kopienu caur ēdienu.

2023. gada Mājas kafejnīcu dienās Ogres novadā piedalījās 15 mājas kafejnīcas, kas galdā cēla dažādas veltes un ģimenes tradīcijās gatavotus ēdienus. Improvizētās mājas kafejnīcas tika ierīkotas arī netradicionālās vietās, kuras ikdienā nav kafejnīcas. Piemēram, ābeļdārzā vai piemājas lauku sētā ar skatu uz brīnišķīgo Latvijas dabu, kur āra apstākļos tika radīta svētku atmosfēra.

Pagājušajā gadā mājas kafejnīcas Ogres novadā apmeklēja vismaz 2000 viesi no dažādām Latvijas vietām, kā arī ārzemnieki. Tika gūta iedvesma nākotnes izaugsmei un neatsverama pieredze viesmīlībā.

Ja arī Tu vēlies izmēģināt savus spēkus, piesakies un kļūsti par kafejnīcas saimnieku uz vienu nedēļas nogali!

          

 

Sīkāka informācija

tel.nr. 26467990

info@visitogre.lv