Ogre
-4 oC

Pirmdiena, 29. novembris

Šodien vārda dienu svin
Ignats, Virgīnija

Ogres novadā tapuši 44 jauni audiogida stāsti

Ogres novada audiogids - mobilajā aplikācijā Ogres novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) papildinājis audiogida stāstu krājumu ar 44 jauniem stāstiem, kas pieejami bezmaksas mobilajā aplikācijā “Ogres novadnieks”. Ikviens viedierīces īpašnieks var doties izzinošā ceļojumā pa Ogres novadu, ņemot līdzi personīgo gidu savā tālrunī.

Individuālie ceļotāji, ģimenes un draugi ir aicināti apmeklēt dažādus apskates objektus ne tikai Ogrē, bet arī novadā. Kopumā pieejami jau 132 stāsti par dažādām vietām, notikumiem un personībām visos Ogres novada pagastos.

Lejuplādēt karti: OgreOgres novads

Jaunie audiogida stāsti tapuši ciešā sadarbībā ar Ogres Vēstures un mākslas muzeju un vietējiem novadpētniekiem, uzsvaru liekot uz personībām, kas bijušas saistītas ar Ogres novadu. Vairāki stāsti vēsta par 20.gs. 20.-30.gadu Ogres kūrortu, vasarnīcām, kuras saglabājušās līdz mūsdienām, to iemītniekiem, aktieriem, māksliniekiem u.c. sabiedriskajiem darbiniekiem. Lielākā daļa stāstu tapuši, par pamatu izmantojot Ogres Vēstures un mākslas muzeja pagājušā gada nogalē izdoto grāmatu “Ogres novada 100 personības”.

Iespējams, vien retais zina, ka par preses karali dēvētais Antons Benjamiņš sākotnēji strādājis par skolotāju Ogres pagasta skolā un aktīvi darbojies Plāteres pagasta sabiedriskajā dzīvē. Vienā no audiogida stāstiem var uzzināt arī to, kā tautā iemīļotais aktieris Edgars Liepiņš kļuvis divas nedēļas jaunāks un kā nonācis līdz aktiera profesijai.

Ogres mobilajā aplikācijā pieejamas arī vēsturiskās fotogrāfijas. Ogres stacija

Mobilajā aplikācijā “Ogres novadnieks” pieejamas arī vēsturiskās fotogrāfijas no Ogres Vēstures un mākslas muzeja un Latvijas dzelzceļa muzeja krājuma. Domājams, ikvienam būs interesanti apskatīties, piemēram, kā bijusī dzelzceļa līnija Rīga-Ērgļi (kur pašlaik tiek veidots “Zaļo ceļu” maršruts) izskatījusies laikā, kad to atklāja un šeit regulāri kursēja vilcieni.

Veidojot jaunos Ogres audiogida stāstus, veiksmīgā sadarbība ar pagājušā gada audiogida balsi turpinājās – daudzveidīgos stāstus ierunājis Ogrē dzimušais aktieris Jēkabs Reinis.

Jāpiebilst, ka šogad aplikācijā “Ogres novadnieks” veikti vairāki uzlabojumi. Piemēram, tagad daudz ērtāk atrast interesējošo objektu, ievadot vārdu savienojumu vai tikai vārda daļu meklētājā, lai parādītos atbilstošie rezultāti.

Gatavojoties ienākošā tūrisma atjaunošanai, audiogida stāsti veidoti ne tikai latviešu, bet arī angļu valodā.

Ogres novada TIC izsaka lielu pateicību stāstu tapšanā Ogres Vēstures un mākslas muzejam, Ogres novada Kultūras centram, Ogres Centrālajai bibliotēkai, Ogres Mūzikas skolai, Ogres politiski represēto klubam, Ogres Attīstības Biedrībai, Ogresgala pagasta pārvaldei, Lauberes bibliotēkai, Intai Antonei, Ievai Grīnbaumai un Daigai Zamarinai.

Lai klausītos audiogida stāstus, nepieciešams lejuplādēt bezmaksas mobilo aplikāciju “Ogres novadnieks”         . Meklējiet “Tūrisma” sadaļas sarakstā vai kartē interesējošos objektus un Ogres novadnieks aizvedīs jūs aizraujošā ceļojumā!