Ogre
-6 oC

Otrdiena, 5. decembris

Šodien vārda dienu svin
Sabīne, Sarma, Klaudijs

Koncerts “Plecu pie pleca. Karlsons. Ivanovs. Iespaidi” Ogres mūzikas skolā

Ceturtdien, 28. septembrī, plkst. 18.30 Ogres Mūzikas un mākslas skolas Lielajā zālē visi interesenti tiek aicināti uz koncertu “Plecu pie pleca. Karlsons. Ivanovs. Iespaidi”
Koncertā ieeja bez maksas.

Plecu pie pleca kopā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ simfonisko orķestri muzicēs Ogres, Lielvārdes un Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolu audzēkņi. Šoreiz īpašais piedzīvojums mūzikas skolas audzēkņiem būs uzstājoties ne tikai kā orķestra mūziķiem, bet arī jaunajiem mūziķiem stājoties orķestra priekšā kā solistiem.

Diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā izskanēs brīnišķīga, ļoti dažāda, dziļu pārdomu un emociju pildīta programma – Jurjānu Andreja “Ačikops” no simfoniskās svītas "Latvju dejas", Arvīda Žilinska dziesma "Komponistam" (soliste Annemarija Albertiņa, Ogres MMS), latviešu tautasdziesma “Ūdentiņš, akmentiņš” arfai ar stīgu orķestri Viļņa Salaka apdarē (soliste Elizabete Emma Rulle, Ogres MMS), Jura Karlsona divi skaņdarbi: "Koana" simfoniskajam orķestrim un  "Kafijas kantāte"(solisti Mihails Pranovičs /klavesīns, JVLMA/ un Katrīna Elīza Krastiņa /klarnete, JVLMA). Koncerta noslēgumā ļausimies izcilā latviešu simfoniķa Jāņa Ivanova 21.simfonijai.

Koncerta “Plecu pie pleca. Karlsons. Ivanovs. Iespaidi” mākslinieciskais vadītājs un diriģents Kaspars Ādamsons atklāj, ka allaž ar lielu nepacietību gaida tikšanos ar talantīgajiem mūzikas skolu audzēkņiem. Jau iepriekš muzicējot dažādās Latvijas pilētās, redzot skolēnu aizrautību un vēlmi muzicēt, patiešām ir gandarījums par šo projektu. Lielu pateicību ir pelnījuši arī jauno mūziķu pedagogi, kuri spēj saskatīt, motivēt un iedegt šo dzirksti jaunajos mūziķos.

Par koncerta “Karlsons. Ivanovs. Iespaidi” ieceri diriģents stāsta: “Šogad skaistu dzīves jubileju svinam komponistam, bijušajam JVLMA rektoram Jurim Karlsonam. Domājot par viņu un šī koncerta programmu, man prātā bija sasaiste ar viņa skolotāju Jāni Ivanovu, un, lai vēl vairāk pasvītrotu šo sasaisti, programmā iekļāvām Ivanova pēdējo – nepabeigto – simfoniju, kuru pēc viņa nāves instrumentēja viņa skolnieks Karlsons. Abi gaidāmā koncerta repertuāra komponisti ir dažādu kompozīciju stilu un paaudžu pārstāvji, bet abus viennozīmīgi var uzskatīt par izciliem simfoniķiem un instrumentācijas meistariem. Jura Karlsona pirms 20 gadiem radītais darbs “Koana” ir aktuāls arī mūsdienu pasaules tvērumā, tie ir jautājumi, kuriem mēs rodam katrs savu atbildi, piemēram – vai ir jākaro, lai dzīvotu mierā? Otrs koncertā iekļautais jubilāra darbs - J.S. Baha tēmās balstītā “Kafijas kantāte” - ir jaunākais komponista veikums, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja tikai pērn. Savukārt jau pieminēto Jāņa Ivanova 21. simfoniju es dēvētu par spilgtu simfonisko gleznu, nepabeigtu gleznu – tie ir eksistenciāli jautājumi, kas komponistam bija aktuāli viņa dzīves pēdējos mēnešos un kas šai simfonijai piešķir īpašu domu un saturu”.