Ogre
7 oC

Svētdiena, 2. oktobris

Šodien vārda dienu svin
Skaidris, Ilma

Rudens saulgrieži Špakovska parkā

Rudens saulgrieži Špakovska parkāSvētdien, 25. septembrī, plkst. 13, Ogrē, Špakovska parkā norisināsies rudens saulgriežu svinības.
Rudens saulgriežu laikā dienu garums top vienāds ar naktīm. Vēlāk naktis kļūs garākas, bet dienas rauksies īsākas. Saulgriežu laiks ir kā izlīdzinājumu, kā līdzsvarojums dabā noietajam vasaras gaismas ceļam. Saulgriežu diena jeb Rudenāji ir svinama diena latviešu gada ritā un tai ir vesels tradīciju un ierašu pūrs, kas godina ražu un pateicas par saņemto spēku un Dieva svētību.
Aicinām visus - gan lielus, gan mazus uz Rudens saulgriežu svinībām. Rudenājus vadīs folkloras zinātāja Julgī Stalte, piedziedās folkloras draugu kopa "Skandinieki" un danču soļus ierādīs Ogres Danču klubs. Būs ugunsrituāls, sadziedāšanās, danči, rotaļas un gudrais padomiņš. Mielosimies ar gardu rudens velšu zupu. Ierašanās vēlama goda drānās.
Pasākums notiks Špakovska parka kalna dienvidu nogāzē pie dzirnakmeņiem. Uguns rituāls - park viducī pie Sirds akmens. Automašīnas lūgums novietot stāvvietā kalna augšējā daļā pie skatu torņa.
Pasākumā tiks filmēts un fotografēts.
Ieeja bez maksas.
Pasākumu rīko Aitu kūts skatuve un Ogres Baltā skola.
Pasākums notiek ar Ogres novada pašvaldības finansiālu atbalstu un tas tiek rīkots projektu konkursa ietvaros Radoši - Aktīvi - Darbīgi - Izglītojoši - Ogres novadam! jeb R. A. D. I. - Ogres novadam!