Ogre
22 oC

Pirmdiena, 17. jūnijs

Šodien vārda dienu svin
Artis, Artūrs

Krapes muižas svētki

Krapes muižas svētki 2021Attīstot veiksmīgu kopienas sadarbību un tūrisma pudura piedāvājumu, 4. septembrī Krapes pagastā tiks svinēti Krapes muižas svētki. Svētku laikā biedrība “Skaņumāja” ar plašu muzikālo programmu atklās “zaļo skatuvi”.

Krapes muiža ir neliela apdzīvota vieta, kas sadalīta Ogres novada Krapes un Lēdmanes pagastā, bet pēdējo gadu laikā piedzīvojusi spožu izaugsmi tūrisma un kopienas sadarbības jomā. Pieci kaimiņos esoši tūrisma objekti radījuši pievilcīgu vietējā tūrisma galamērķi, kas piesaista gan individuālus ceļotājus, gan tūristu grupas.

Lai iepazīstinātu ar Krapes muižas vērtībām un apskates objektiem, 4. septembrī ikviens interesents laipni gaidīts uz pirmajiem Krapes muižas svētkiem. Līdz pat 16.00 būs iespējams doties izzinošās ekskursijās, iepazīstot latviešu tautas mūzikas daudzveidību, degustējot vietējo vīnu un dažādu ārstniecības augu eliksīrus, kā arī izstaigājot vēsturisko muižas parku. Tāpat svētku viesiem būs iespēja iegādāties Krapē ražotus produktus un lasīt svaigas ogas aveņu audzētavā.

Ar vietējās kopienas iniciatīvu uzsākta alternatīvas kultūrvietas attīstība. Svētku dienā tiks atklāts biedrības “Skaņumāja” īstenotais ELFLA LEADER projekts “Zaļā Skaņumāja – aktivitāšu ārtelpa mācību un kultūras pasākumiem”. Šī āra skatuve būs viens no pārmaiņu instrumentiem, kas nākotnē varētu pozitīvi mainīt teju neesošo kultūras dzīvi Krapes pagastā. Jauno skatuvi ieskandinās tuvākās apkārtnes muzikanti un amerikāņu folk/blūza grupa “Rahu the Fool” no Rīgas.

Visi apskates objekti svētku laikā atvērti bez iepriekšējas pieteikšanās, bet citā laikā savu apmeklējumu lūgums saskaņot ar vietas saimniekiem. Ar Krapes muižas tūrisma pudura piedāvājumu varat iepazīties kopienas veidotajā mājaslapā: www.krapesmuiza.lv

Krapes muižas svētku programma sestdien, 4. septembrī

Biedrībā “Skaņumāja”

12.00 un 14.00. ekskursija tautas mūzikas instrumentu ekspozīcijā, stāsti un mūzika;

Vīna darītavā “Lauskis”

13.00 un 15.00 stāsti un vīna degustācija;

Krapes ūdensdzirnavās

12.00–16.00 dzirnavu un foreļu un Āfrikas samu audzētavas apskate, pļavas augu eliksīru degustācija (2 € no personas). Iespēja iegādāties augu produktus un sojas vaska sveces ar augiem;

Aveņu park(ā)s

12.00–16.00 Aveņu pašlasīšana (3,5 €/kg). Iespēja pasūtīt iepriekš salasītas.

Krapes muižas parkā

16.00 pastaiga parkā gida pavadībā (tikšanās pie parka ieejas stenda);

H;agenskalna muzikanti Krapes muižas svētkosPie “Skaņumājas” zaļās skatuves

17.00 Muzikālais pikniks. Piedalās: kapela “Aizezeres muzikanti”, Ķeguma ģitarspēles studija, folkloras kopa “Liepu laipa”, Ogres danču klubs, kapela “Hāgenskalna muzikanti” un grupa Rahu the Fool.

Muzikālā piknika laikā būs iespēja iegādāties vīna darītavas “Lauskis” dzērienus un Krapes ūdensdzirnavu saimnieku gatavotās “Krapes krepes”.

Uz Krapes muižas svētkiem aicina: biedrība “Skaņumāja”, Krapes ūdensdzirnavas, vīna darītava “Lauskis”, rudens aveņu audzētava “Aveņu Park(a)s”, Krapes muižas parks.


Svētki tiek rīkoti ar  Ogres novada pašvaldības konkursa „Radoši – Aktīvi – Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam!” (“R.A.D.I. – Ogres novadam”) un Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2021 finansiālu atbalstu.

Zaļo skatuvi realizē biedrība "Skaņumāja" ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” Publisko un privāto partnerattiecību biedrības “Zied zeme” Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģijas 2015-2020 līdzfinansēto projektu “Zaļā Skaņumāja – aktivitāšu ārtelpa mācību un kultūras pasākumiem” Nr. Projekts Nr. 20-04-AL02-A019.2202-000014.

Sagatavoja Jānis Dzimtais,
biedrības “Skaņumāja”
sabiedrisko attiecību speciālists