Ogre
21 oC

Pirmdiena, 22. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Marija, Marika, Marina

Uldevena pils

Adrese Parka iela 3, Lielvārde, Ogres novads
Tālrunis +371 29465792
WWW www.uldevene.mozello.lv
Apraksts

Lielvārdes senlatviešu koka pils ir 10.-13. gs. pils ideālrekonstrukcija, kurai par pamatu ņemti arheoloģisko izrakumu materiāli no dažādām Latvijas vietām. Pils īpašnieks un autors Agris Liepiņš pili ir uzbūvējis paša spēkiem, sākot ar 1997. gadu. 

Pils teritoriju apjož aizsargsiena, aiz kuras ļaudis slēpās uzbrukuma gadījumā, savukārt vidū ir dažas dzīvojamās mājas, virsaiša nams ar apspriežu zāli, svētakmens un aka, kas aplenkuma gadījumā bija visnozīmīgākais objekts. 

Apmeklējuma laikā gids pastāstīs par seno laiku cilvēkiem, viņu dzīvesveidu un paražām. Tolaik cilvēki bija mazāki augumā un arī dzīves ilgums tiem bija ievērojami īsāks nekā mūsdienās. Apskatot pili, jāsarga galva, jo ēku durvis vairāk līdzinās nelieliem caurumiem sienā, taču tas darīts praktisku apsvērumu dēļ. Ja nezināt, kādi tie ir, brauciet uz Lielvārdi – tur jums visu izstāstīs.

Lielvārdes koka pilī aizraujošu piedzīvojumu noķers katrs - lielajiem tās būs jaunas zināšanas par Latvijas vēsturi un mierīga atpūta svaigā gaisā, savukārt mazie vienmēr ir sajūsmā par kāpelēšanu pa pils aizsargsienu.

Pieejams piedāvājums kāzām - jaunajam pārim sagatavots īpašs rituāls, iespējama svētku svinēšanu pilī.

Pils atvērta vasaras sezonā.

Darba laiks: Ceturtdien, piektdien, sestdien un svētdien

Plkst. 10:00-18:00