Ogre
7 oC

Sestdiena, 2. marts

Šodien vārda dienu svin
Luīze, Laila, Lavīze

1. Ogres Vēstures un mākslas muzejs

Adrese Brīvības iela 36, Ogre
Tālrunis +371 65024345
E-pasts ogresmuzejs@ogresnovads.lv
WWW www.ogresmuzejs.lv
Apraksts

Ogres Vēstures un mākslas muzejs dibināts 1981. gadā. Muzeja krājumu veido ap 50 000 dažādu priekšmetu, kas iegūti Ogres pilsētas un Ogres novada teritorijā un daudzpusīgi atspoguļo novada kultūrvēsturisko mantojumu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. 
Pastāvīgā ekspozīcija "Pietura Ogre" piedāvā izsmeļošu vēstījumu par Ogres vēsturi, sākot no laika, kad Ķentes pilskalnā apmetās pirmie tā iemītnieki, līdz Ogres kūrorta zelta laikiem un padomju periodam, kura laikā Ogre no peldu un atpūtas kūrorta pēc Ogres trikotāžas kombināta uzbūvēšanas pārvērtās par visā Eiropā pazīstamu rūpniecības centru. 
Muzeja pirmā stāva zālē izstādes periodiski mainās. Tematiskās izstādes veltītas dažādiem vēstures notikumiem un norisēm, bet mākslas izstādēs sevi prezentē Latvijas un Ogres novada mākslinieki: gleznotāji, keramiķi, grafiķi, fotogrāfi un citu radošo profesiju pārstāvji. Nelielā pamatekspozīcija "No bankas līdz muzejam" iepazīstina ar Brīvības ielas 36. nama tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam. 


Noklausies audiogida stāstus par šo objektu:

 

  1. lejuplādē bezmaksas aplikāciju „Ogres novadnieks”;
  2. sadaļā „Tūrisms” sameklē objektu nr. 8;
  3. spied uz ikonas „Audio Gids” un noklausies stāstu, ko ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.

 

Mobilā aplikācija „Ogres novadnieks” pieejama lietotņu veikalos: