Ogre
7 oC

Svētdiena, 2. oktobris

Šodien vārda dienu svin
Skaidris, Ilma

1. Ogres Vēstures un mākslas muzejs

Adrese Brīvības iela 36, Ogre
Tālrunis +371 65024345
E-pasts ogresmuzejs@ogresnovads.lv
WWW www.ogresmuzejs.lv
Apraksts

Ogres Vēstures un mākslas muzejs dibināts 1981. gadā. Muzeja krājumu veido vairāk nekā 45 tūkstoši dažādu priekšmetu, kas savākti Ogres pilsētas un bijušā Ogres rajona teritorijā un daudzpusīgi atspoguļo Ogres novada kultūrvēsturisko mantojumu no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām. 
Jaunā ekspozīcija "Pietura Ogre" piedāvā izsmeļošu vēstījumu par Ogres vēsturi, sākot no laika, kad Ķentes pilskalnā apmetās pirmie tā iemītnieki, līdz Ogres kūrorta zelta laikiem un padomju periodam, kura laikā Ogre no peldu un atpūtas kūrorta pārvērtās par visā Austrumeiropā pazīstamu rūpniecības centru. 
Muzeja pirmā stāva zālē izstādes periodiski mainās. Tematiskās izstādes veltītas dažādiem vēstures notikumiem un norisēm, bet mākslas izstādēs sevi prezentē Latvijas un Ogres novada mākslinieki: gleznotāji, keramiķi, grafiķi, fotogrāfi un citu radošo profesiju pārstāvji. Nelielā pamatekspozīcija „No bankas līdz muzejam” iepazīstina ar Brīvības ielas 36. nama tapšanu un pārtapšanu aptuveni 50 gadu laika periodā. Būvēta kā PSRS Valsts bankas ēka, tā kļuvusi par mājvietu Ogres Vēstures un mākslas muzejam. 


 

Noklausies audiogida stāstus par šo objektu:

 

  1. lejuplādē bezmaksas aplikāciju „Ogres novadnieks”;
  2. sadaļā „Tūrisms” sameklē objektu nr. 8;
  3. spied uz ikonas „Audio Gids” un noklausies stāstu, ko ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.

 

Mobilā aplikācija „Ogres novadnieks” pieejama lietotņu veikalos: