Ogre
6 oC

Pirmdiena, 18. oktobris

Šodien vārda dienu svin
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Bijusī sanatorija „Ogre”

Adrese Gaismas prospekts 2/6, Ogre
Apraksts

Ēka ir arhitektūras piemineklis, celts 1927. gadā pēc K. Pēkšēna projekta kā Rīgas Centrālās slimokases bērnu sanatorija. Lielākā un greznākā telpa ir ēdamzāle. To rotā Anša Cīruļa sienu gleznojumi – valsts nozīmes mākslas piemineklis. 20. gs. 50. gados gleznojumus aizkrāsoja, bet restaurācijas darbu laikā (1987–1991) tos atjaunoja. 

Sākotnēji sanatorijas nosaukums bija „Mālkalne”, kopš 1959. gada – „Ogre”. Sanatorija darbojās visu gadu, vasarā uzņemot ap 150 bērnu, ziemā – 70. Ēkas centrālā daļa mūrēta, sānu daļas darinātas no koka, galvenajai fasādei piebūvēta stikla veranda. Vasarās to izmantoja kā guļamtelpu, pārējos gadalaikos – kā vingrošanas zāli.

 

Ogres Vēstures un mākslas muzejs kopīgā pastaigā aicina iepazīt stāstus par ēkas vēsturi un arhitektūru, sanatorijas personāla un mazo pacientu ikdienu, kā arī apskatīt restaurētos mākslinieka Anša Cīruļa sienu un griestu gleznojumus. Lai pieteiktos ekskursijai, lūdzam sazināties ar Ogres Vēstures un mākslas muzeju pa tālruni +371 65024345.

 


 

Noklausies audiogida stāstu par šo objektu:

 

  1. lejuplādē bezmaksas aplikāciju „Ogres novadnieks”;
  2. sadaļā „Tūrisms” sameklē objektu nr. 27;
  3. spied uz ikonas „Audio Gids” un noklausies stāstu, ko ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.

 

Mobilā aplikācija „Ogres novadnieks” pieejama lietotņu veikalos: