Ogre
24 oC

Trešdiena, 22. maijs

Šodien vārda dienu svin
Emīlija

Aizvadīts pārgājiens ar purva kurpēm Ogres Zilajos kalnos

Aizvadītajās brīvdienās, 23.martā, dabas parkā “Ogres Zilie kalni” notika ģimenēm draudzīgs pārgājiens ar purva kurpēm. Pasākumu apmeklēja ģimenes ar bērniem no Ogres, Rīgas un tuvākajiem novadiem.

Pārgājiens iesākās ar purva kurpju lietošanas instruktāžu, ko vadīja dabas gidu “Purvu bridēji” pārstāvis Krišjānis Sietiņš.

Daudzi nemaz nezināja, bet Ogres Zilajos kalnos ir purvi, par to pārliecinājāmies pārgājiena laikā, apskatot arī vienu no purviem, kurā atrodas Velnezers. “Blakus purvam atrodas slēpošanas trase un daudzi, ieraugot šo skaisto dabas ainavu, kas paveras pie mazā, savdabīgā ezera, ir teikuši, ka šī, lai arī varbūt mazāk zināma, ir viena no skaistākajām dabas parkā”- stāsta “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūras direktora vietniece Ieva Kraukle.

Tāpat kopā ar dabas gidu “Purvu bridēji” pārstāvi Krišjāni Sietiņu un “Zilo kalnu” attīstības aģentūras direktora vietnieci Ievu Kraukli uzzinājām interesantus faktus par purviem un to nozīmi Latvijas dabā. Dalībniekiem bija iespēja apskatīt mazās simtgadīgās purva priedītes, dažādos biotopus, kā arī izmēģināt iešūpot purvu virskārtu.

Pārgājiena laikā Ieva Kraukle dalībniekus iepazīstināja arī ar citiem dabas parka veidojumiem -  kalnu korēm un osu pauguriem. Dalībniekiem bija iespēja iepazīt maz zināmākas dabas parka takas, apskatīt saglabājušās kara laika bumbu bedres un, protams, uzkāpt skatu tornī.

Pasākuma noslēgumā vietējie iedzīvotāji un viesi sasildījās pie ugunskura, baudot siltu tēju un pīrādziņus nesen atjaunotajā dabas parka atpūtas zonā.

Kopumā pārgājiena laikā dalībnieki veica ~ 5 km garu apļveida maršrutu, kura laikā iegūti daudz interesantu fakti par visiem tik iecienīto dabas parku “Ogres Zilie kalni”.