Ogre
-6 oC

Otrdiena, 5. decembris

Šodien vārda dienu svin
Sabīne, Sarma, Klaudijs

Audiogida vides zīmes izvietotas visā Ogres novadā

Jau vēstījām, ka šogad Ogres novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) papildinājis audiogida stāstu krājumu ar 39 jauniem stāstiem par apvienotā Ogres novada teritorijām. 

Objekti ar audiogida stāstu ir marķēti visā Ogres novadā - vietās, kur atrodas īpašas celtnes, kādreiz  norisinājušies vēsturiski notikumi vai dzīvojušas nozīmīgas personības. Tagad arī pie objektiem ar jaunajiem audiogida stāstiem izvietotas vides zīmes ar kvadrātkodu, kuru noskenējot bezmaksas mobilajā aplikācijā „Ogres novadnieks” var noklausīties stāstu par konkrēto vietu.

Kā tas strādā?

Atrodi dabā plāksnīti ar uzrakstu “Ceļo pa Ogri ar bezmaksas audiogidu” un kvadrātkodu. Noskenē to ar mobilā tālruņa palīdzību, izmantojot foto kameru vai kvadrātkodu lasītāju. Lejupielādē aplikāciju “Ogres novadnieks” un klausies stāstus! Tos var klausīties gan Android, gan Apple ierīču lietotāji.

Lai klausītos stāstus jebkurā vietā:

  1. lejuplādē mobilo aplikāciju "Ogres novadnieks" lietotņu veikalos: Google Play vai App Store   
  2. atver  sadaļu "Tūrisms",
  3. izvēlies objektu pēc numura sarakstā vai atrašanās vietas kartē,
  4. spied uz "Audiogids".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Visi 179 audiogida stāsti tapuši ciešā sadarbībā ar, pilsētu un pagastu muzejiem, Ogres Vēstures un mākslas muzeju, kā arī vietējiem novadpētniekiem. Audiogida stāstus ierunājis aktieris Jēkabs Reinis.

Klausoties audiogida stāstus, ikvienam interesentam ir iespēja iegūt vēsturiski precīzu un aizraujošu informāciju par Ogres novada objektiem, leģendām audio formātā gan klātienē, gan attālināti. Ieplāno brīvdienu un dodies iepazīt vēsturiskas vietas Ogres novadā!

 

Šeit daži interesanti fakti no audiogida stāstiem:   

 

  • Vai zināji, ka Ikšķilē dzimis slavenais gleznotājs jeb scenogrāfists Jānis Kuga? Noklausies stāstu un uzzini vairāk par viņa biogrāfiju un ieguldījumu Ikšķiles labklājībā!
  • Vai zināji, ka Tomes pagastā atrodas lielākā zivju audzētava Latvijā? Noklausies stāstu un uzzini, kāda slavena personība uz šejieni brauca vasaras izbraucienos!
  • Vai zināji, ka Lindes parkā aug neparasta skata stādījumi? Dodies apskatīt, noklausies stāstu un uzzini vairāk!
  • Vai zināji, ka Lielvārdes mūra pils tika celta senajā lībiešu pilskalnā? Noklausies stāstu un uzzini vairāk  par šo valsts nozīmes arhitektūras pieminekli!
  • Viņu raksturo kā labestīgu un nosvērtu cilvēku, lielisku organizatoru un spējīgu vadītāju. Noklausies stāstu un uzzini, kas bija Edgars Kauliņš!