Ogre
-6 oC

Otrdiena, 5. decembris

Šodien vārda dienu svin
Sabīne, Sarma, Klaudijs

Norisinājies velobrauciens Velobrauciens Jumprava-Lēdmane-Jumprava

Sestdien, 2. septembrī Ogres novada Tūrisma informācijas centrs (TIC) organizēja izklaidējoši izzinošu velobraucienu pa Jumpravas un Lēdmanes pagastiem. Velobraucienā piedalījās viesi no Rīgas, apkārtējiem novadiem, no Ogres un pat no Līvānu novada.

Ogres novada TIC organizētais velobrauciens bija lieliska iespēja aktīvi pavadīt 

laiku un apmeklēt vairākus tūrisma objektus viena brauciena laikā. Vietējiem iedzīvotājiem un viesiem bija iespēja apmeklēt z/s “Siliņi” un uzzināt par saimnieku interesanto nodarbošanos – ēdiena dekorāciju gatavošanu restorāniem no pašaudzētu vai ievāktu augu lapām un ziediem. Saimnieki ne tikai aizrautīgi stāstīja par savu galveno nodarbi un izrādīja saimniecību, cienāja ar pašceptu maizīti un pesto, bet arī sniedza meistarklasi veselīga smūtija pagatavošanā.

Velobrauciena laikā bija iespēja baudīt burvīgas dabas ainavas, fotografēties saulespuķu laukā, apskatīt dabas objektus, piemēram, Vangusalu Dīnamarkas akmeni, kā arī viesoties Trušu karalistē

kur pasākuma dalībnieki apraudzīja dzīvniekus un iepazina saimniecības darbības principus.

Tā kā daļa velobrauciena dalībnieku ieradās Jumpravā ar vilcienu, bija jātur raits brauciena temps, lai paspētu laicīgi atpakaļ uz vilcienu Rīgas virzienā. Tas arī izdevās un 

zinātkārajiem dalībniekiem bija iespēja apskatīt arī atjauno Jumpravas estrādi.

Ikviens interesents var izbraukt nemarķēto apļveida maršrutu, kas sākas pie Jumpravas dzelzceļa stacijas. 

Tas ved pa atšķirīgu ceļa segumu: gan asfalta, gan grants un zemes ceļiem; kopējais garums~40 km.

Velobraucēji aicināti izmantot iespēju uz Jumpravu doties ar vilcienu, savukārt autobraucēji savas automašīnas var atstāt bezmaksas stāvvietā pie Jumpravas dzelzceļa stacijas un tālāk doties ar velosipēdiem. Veicot maršrutu, ir iespēja apmeklēt arī ceptuvi “Bricēni”, kur nelielām grupām pieejamas picas cepšanas vai dabīgā ierauga maizes cepšanas meistarklase. Lai apmeklētu saimniecības, nepieciešams iepriekš pieteikties!