Ogre
28 oC

Ceturtdiena, 18. augusts

Šodien vārda dienu svin
Liene, Helena, Elena, Ellena, Liena

Dubkalnu ceļa pārbūves laikā slēgta satiksme

Ceļš uz Smiltāju kapiem slēgts. Apbraukšanas shēma. 2022Šogad notiek Dubkalnu ceļa “Dubkalna ezera meži” Tīnūžu pagastā pārbūves darbi posmā no valsts reģionālā autoceļa P5 Ulbroka – Ogre līdz Smiltāju kapiem, kā arī jauna ceļa posma izbūve. Turpmāko darbu veikšanai esošais ceļa posms no 21. marta satiksmei tiek slēgts (skatīt satiksmes organizācijas shēmu).

Lai dotos uz Dubkalnu ūdenskrātuvi, šobrīd jāizmanto ceļa pagrieziens, kas atrodas ~ 800 m pirms līdzšinējā pagrieziena, braucot no Tīnūžu puses virzienā uz Ogri.

Projekta ietvaros ir paredzēts rekonstruēt esošo grants seguma autoceļu „Dubkalna ezera meži” 462 m garumā (posmā no autoceļa P5 līdz Smiltāju kapiem). 

Ceļš pie autoceļa P5 pieslēdzas ļoti šaurā leņķī (26°) un neatbilst standarta LVS 190-3 izvirzītajām prasībām, turklāt ved cauri dabas parkam un Natura 2000 teritorijai (plašāku darbu veikšanai nepiekrīt dabas aizsardzības institūcijas), tāpēc arī pēc rekonstrukcijas darbu veikšanas tas autotransporta satiksmei būs slēgts un turpmāk to varēs izmantot tikai gājēji un velosipēdisti.

JAUNA CEĻA POSMA IZBŪVE

Lai nodrošinātu ceļu specifikācijām un satiksmes drošībai atbilstošu risinājumu, projekta ietvaros tiek izbūvēts jauns ceļa posms ar asfaltbetona segumu 900 metru garumā ar pieslēgumu pie valsts autoceļa P5 Ulbroka – Ogre (tur šobrīd jau ir veikti sagatavošanas darbi).

Ceļa kreisajā pusē paredzēts izbūvēt 2,50 m platu gājēju - skrituļošanas ceļu. Šis ceļa posms ļaus gan Ogres, gan Ikšķiles iedzīvotājiem un citiem interesentiem nokļūt uz Smiltāju kapiem, piekļūt dabas parka “Zilie kalni” starta laukumam, Dubkalnu ūdenskrātuvei.

Projektā paredzēta arī elektroapgādes un apgaismojuma tīklu izbūve rekonstruējamam un jaunizbūvētajam ceļa posmam. Projekta īstenošanas termiņš ir šī gada 31. oktobris.

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv