Ogre
0 oC

Trešdiena, 17. aprīlis

Šodien vārda dienu svin
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Dokumentālā seriāla “Tas notika šeit” pirmais raidījums – par Mazozolu pagastu

No 10. februāra ceturtdienās plkst. 21.10 LTV1 atgriežas dokumentālais seriāls “Tas notika šeit”, ko veido filmu studija “Mistrus Media” kopprodukcijā ar Latvijas Televīziju un Latvijas investīciju un attīstības aģentūru. Cikla pirmais raidījums - par Mazozolu pagastu.

Tas notika šeit! - Mazozoli Foto: Mistrus MediaLaikā, kad Latvijas apceļošana un izzināšana ir kļuvusi par visu mūsu ieradumu, katra raidījuma “Tas notika šeit” sērija atklās līdz šim mazāk zināmu tūrisma maršrutu galamērķos apslēptas vēstures leģendas, mītus un patiesības. Katrā raidījumā trīs vēsturnieki trīs dienās atklās trīs noslēpumus par šo mazāk zināmo Latvijas vietu tās iedzīvotājiem.

Latvija vairāku gadsimtu garumā ir bijusi dažādu vēsturisku notikumu krustpunkts. Gadu gaitā dažādas politiskas iekārtas te atstājušas savu nospiedumu, un vietas – novadi, pagasti un nelieli ciemati - zaudējušas savus unikālos stāstus, iegūstot mūsdienām raksturīgo apslēpto aizmirstību. Daudzu Latvijā apdzīvotu un mazapdzīvotu vietu kultūrvēsturiskie slāņi, nostāsti, mīti un noslēpumi palikuši aizmirsti un neatklāti.

Katrā raidījumā vēsturnieki kopā ar žurnālistu Dāvidu Ernštreitu ierodas maz zināmā Latvijas pagastā, trīs dienas meklē un vienmēr kaut ko atrod! Nozuduši dārgumi, mīklaini pārpratumi, aizmirsti varoņdarbi, traģiski mīlasstāsti un slepkavības.

Raidījumā atklāsies dažādi pārsteidzoši un līdz šim nezināmi vai piemirsti fakti, piemēram, par padomju laiku fenomenu – komjauniešu kāzām, kādu Baltijas jūrā nogrimušu kuģi un, iespējams, tiks atklāts nevienam iepriekš nezināms pilskalns. Vēsturnieki izsekos sarežģītiem likteņiem, traģiskiem notikumiem un nostāstiem, kas gadu gaitā pārvērtušies par leģendām, mītiem vai pat spoku stāstiem.

Tas notika šeit! - Mazozoli Foto: Mistrus Media Tas notika šeit! - Mazozoli Foto: Mistrus Media

10. februāra vakarā skatieties, kā trīs vēsturnieki kopā ar Dāvidu Ernštreitu dzen pēdas trim stāstiem Mazozolu pagastā:

- Kas ir 50 gadus zemē glabātais noslēpums?

- Vai tiešām ir kļūdainā vietā uzcelts tilts?

- Kāpēc tika nozāļota 7 cilvēku ģimene?

Raidījuma noslēgumā uzziniet, kura stāsta vārdā tiks nosaukts jaunuzceltais tilts pār Ogres upi. Raidījumu skaties www.replay.lv !

Dokumentālais seriāls “Tas notika šeit” aizsākās pirms četriem gadiem, un iepriekšējos raidījumos atklātās vietas skatītāji jau iekļāvuši savu ceļojumu plānos. 2022. gada sezonā "Tas notika šeit" vēsturnieki Edgars Plētiens, Inna Gīle, Gatis Krūmiņš, Guna Plakane, Gints Zelmenis un Jānis Goldšmits kopā ar žurnālistu Dāvidu Ernštreitu dodas uz piecām dažādām Latvijas vietām – Mazozolu pagastu, Vērgali, Penkuli, Baltinavu un Grundzāli, lai trīs dienu laikā meklētu un pētītu unikālus stāstus, cilvēkus un notikumus. Trešajā dienā vēsturnieki iedzīvotājus iepazīstinās katrs arsavu jaunatklāto stāstu, un viņiem būs jābalso par, viņuprāt, spēcīgāko stāstu, vislabāk pierādīto leģendu vai apšaubīto mītu. Labākā stāsta nosaukums tiks dots kādai īpašai vietai šajā ciematā.

Raidījums veidots filmu studijā Mistrus Media sadarbībā ar Latvijas Televīziju, raidījuma kopproducents -  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, raidījuma partneris - Latvijas Nacionālais arhīvs.

Tas notika šeit! - Mazozoli Foto: Mistrus Media Tas notika šeit! - Mazozoli Foto: Mistrus Media

Vairāk informācijas par raidījumu un vēsturniekiem pieejama “Tas notika šeit” Facebook lapā: www.facebook.com/tasnotikaseit/