Ogre
2 oC

Ceturtdiena, 27. janvāris

Šodien vārda dienu svin
Ildze, Ilze, Izolde

Ogrē uzsākta jauna vides dizaina objekta būvniecība – top bāka uz mola

Šonedēļ uz jaunā aizsargmola (straumvirzes) pie Ogres upes ietekas Daugavā ir uzsākti jauna vides dizaina objekta būvniecības darbi ar mērķi attīstīt aizsargmola rekreācijas teritoriju, izveidojot torņveida dizaina objektu – bāku uz mola.

20 m augstā torņa konstrukcija tiks veidota kā metāla karkass ar tērauda kolonnām, sijām un saitēm. Ārsienu apdarei 16 m augstumā tiks izmantotas fasādes metāla kasetes, paredzot virsmu ar rūsējuma efektu. Tā augšdaļā visās četrās fasādēs iecerēts izvietot Ogres novada logo ar izgaismojamiem burtiem; objekts ietvers arī apgaismojuma elementus, apkalpes laukumus un caurstaigājamu arku – vārtus – gājējiem. Daugavas puses fasādē zem logo zonas tiks veidota sprauga lāzera iekārtai ar kustīgu gaismas staru, tādējādi pastiprinot asociācijas par šo torni kā bāku.

Jaunā vides objekta plānotais būvniecības ilgums ir 12 mēneši.

Bākas būvdarbu laikā atsevišķās darba dienās pa molu uz topošo vides objektu notiks autotransporta virzība, kas kājāmgājējiem var radīt neērtības. Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un iecietīgiem.

Ogrē top jauna vides dizaina objekts - bāka uz mola Ogrē top jauna vides dizaina objekts - bāka uz mola

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv