Ogre
2 oC

Ceturtdiena, 27. janvāris

Šodien vārda dienu svin
Ildze, Ilze, Izolde

Uz Ogres ūdenstorņa iemirdzas “Bētlemes zvaigzne”

Ogre 6. janvārī atklājusi “Bētlemes zvaigzni” neparastā vietā. Grandiozā dekorācija atrodas uz teju deviņus stāvus augsta ūdenstorņa. December Design dizainera Kristapa Štobja radītais gaismas objekts ir šogad lielākā vienapjoma Ziemassvētku vides dizaina konstrukcija Baltijas valstīs.

 

No Ziemassvētkiem līdz šim brīdim Ogres iedzīvotājiem un viesiem bija īpaša iespēja aplūkot “Bētlemes zvaigzni” tuvumā, bet tagad iespaidīgā dekorācija uzbūvēta uz ūdenstorņa Zvaigžņu ielā 11, iegūstot jaunas aprises un simbolisko vērtību. Torņa augstums ir 23 metri. Zvaigznes tapšanā Kristapa Štobja vadībā piedalījušies dažādu jomu un profesiju pārstāvji, vairāki dizaineri, arhitekti un būvinženieri. Grandiozās Ziemassvētku dekorācijas svars ir 2,4 tonnas, un tā veidota no vairāk nekā 66 tūkstošiem LED diožu, kas savijas vairāk nekā 6 kilometros gaismas virteņu. “Bētlemes zvaigzne” ir līdz šim lielākais December Design veidotais gaismas objekts.

 

“Bētlemes zvaigzne” ir viens no Ziemassvētku simboliem, saukta arī par Ziemassvētku zvaigzni. Tā ir bijusi diskusiju objekts astronomu vidū, kā arī kristīgajā ticībā tai ir svarīga loma. Zvaigzne reiz iemirdzējusies debesīs, norādot trīs Austrumu gudrajiem (trīs ķēniņiem), ka Jēzus ir dzimis. Nostāsti vēsta, ka Zvaigznes dienā jeb Mazajos Ziemassvētkos, ko atzīmē 6. janvārī, ķēniņi apciemojuši Jēzu.

 

“Pastāv leģenda, ka īpaši cilvēki dzimst zem īpašām zvaigznēm. Tās sargā un izgaismo ceļu. “Bētlemes zvaigzne” rāda virzienu uz ko tīru, skaidru un svētu. Gada tumšākajā laikā mēs visi meklējam ceļu uz gaismu, un Ogrē ikvienam ir iespēja simboliski ieraudzīt savu brīnumaino zvaigzni,” stāsta idejas autors Kristaps Štobis.

 

Zvaigzne spoži mirdz kopā ar citiem December Design veidotajiem gaismas objektiem Ogrē, arī šogad te skatāmās pagājušajos gados tapušās Ziemassvētku dekorācijas: izgaismotais pilsētas skvērs, Katrīnas I kariete, eņģeļi pie katras Ogres novada baznīcas un citas svētku rotas.

 

Par December Design

December Design piedāvā pilsētvides gaismas objektus un Ziemassvētku dekorācijas, sākot no gaismu virtenēm līdz gaumīgi rotātām eglēm, dāvina prieku visā pasaulē un rada maģiskus mirkļus 365 dienas gadā.

Ideju autors ir dizainers Kristaps Štobis. Komandā top ekskluzīvas, oriģināldizaina Ziemassvētku dekorācijas vienā eksemplārā vai limitētā daudzumā – December Design domā par ilgtspējīgiem un videi draudzīgiem risinājumiem.

December Design dekorācijas skatāmas lidostās, pilsētu laukumos, uz māju jumtiem un visur, kur gaida Ziemassvētkus. Uzņēmums lepojas ar vairāk nekā 100 veiksmīgi realizētām oriģināldizaina scenogrāfijām, kas interaktīvi priecē kā lielos, tā mazos skatītājus.

Vairāk informācijas: www.december.lv