Ogre
8 oC

Ceturtdiena, 22. aprīlis

Šodien vārda dienu svin
Armanda, Armands

Ko darīt Lieldienu brīvdienās?

Foto: V.StāvusisOgres novada Tūrisma informācijas centrs ir sagatavojis atbildi uz šo jautājumu. Lai gan pasākumi nenotiks, ikvienam ir iespēja savas ģimenes lokā veikt dažādas aktivitātes. Šogad Ogrē izvietoti vairāki desmiti apgleznotu olu, kas ir ievērojami lielākā skaitā kā iepriekšējos gados.

Pilsētu rotā vides objekti ar (tagadējā) Ogres novadā dzimušā mākslinieka Vilhelma Kārļa Purvīša – daiļrades motīviem.  

Iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti doties pastaigā, meklējot olas pa visu pilsētu. Lai pastaiga būtu aizraujošākā un izdotos atrast visas paslēptās olas un satikt Lieldienu zaķi, ikviens ir aicināts izmantot tematisko Lieldienu rotājumu maršrutu 5 km garumā ar 10 apskates punktiem. Lieldienu rotājumi apskatei pilsētā ir pieejami jebkurā diennakts stundā līdz pat 12. aprīlim.

Maršruta karte apskatāma šeit.

Lieldienu brīvdienās iesakām apmeklēt arī Špakovska parku, kur atrodas ne tikai skatu tornis, kāpnes ar 100 pakāpieniem, 70 m gara Purva taka, bet arī šūpoles, kurās izšūpoties, lai vasarā odi nekož. Ieeja parkā - bez maksas.

Savukārt z/s “Dobelnieki” briežu dārzs, kas būs atvērts visas svētku brīvdienas (2.04.-5.04.) plkst. 10-18, piedāvā dažādas Lieldienu aktivitātes.

Apmeklētāji varēs šūpoties, sacensties ar saviem ģimenes locekļiem olu ripināšanā (tikai jāpaņem līdzi savas krāsotās olas), drosmīgākie - iemēģināt spēkus uz koka kājām, mākslinieciskākie - izkrāsot briežu dārza olas pēc saviem ieskatiem! Saimnieki cienās ar kļavu sulu, tāpēc jāņem līdzi sava krūzīte.

Lieldienu brīvdienās iesakām doties arī uz Šūpoļu parku, kur apskatāmas dažāda veida un izmēra šūpoles, piemēram, “Milzu šūpoles”, “Ritenis”, “Norvēģu rats”. 11 m augstās „Milzu šūpoles” savienotas ar skatu torni, kurā var arī uzkāpt. Iepriekš pieteikties nav nepieciešams, ieeja par ziedojumiem.

Pavasara pikniku sezonu var uzsākt tieši Lieldienu brīvdienās! Ja nevēlies nodarboties ar ēdiena gatavošanu, iesakām atbalstīt vietējos uzņēmumus un pasūtīt maltīti savam piknikam no Ogres ēdināšanas uzņēmumiem. Saraksts pieejams šeit.

Priecīgas Lieldienas!

Daudz svaiga gaisa, aktivitāšu un gardu ēdienu!

 Foto: V.Stāvusis

Informāciju sagatavoja
Ogres novada Tūrisma informācijas centrs
Brīvības iela 18, Ogre
Tālr.: +371 65071883; 29491685        
info@visitogre.lv