Ogre
-6 oC

Trešdiena, 20. janvāris

Šodien vārda dienu svin
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Ogres novada pagastos izveidoti tūrisma objekti un atjaunoti esošie

Ogresgala brīvdabas skatuveOgres novada pagastos aizvadītajā gadā paveikts daudz, tajā skaitā, uzlabojot vai izveidojot jaunus tūrisma objektus.

Ogresgalā

Izbūvēta un atklāta brīvdabas skatuve, atjaunots piebraucamais ceļš un stāvlaukuma segums, kā arī izbūvēta gājēju ietve, kas savieno Tautas namu ar brīvdabas skatuvi.

Hipodroma teritorijā projekta ietvaros atjaunoti pludmales volejbola laukumi, uzstādot stabus, tīklus un aizsargtīklu.

Veikta gājēju celiņa un veloceliņa Nr. 7 tiešā tuvumā esošo sauso, bīstamo koku apzāģēšana, uzlabojot drošību un radot jaunu vides un izziņas objektu – “kukaiņu viesnīcu”.

Suntažos

Atklāts jaunais tirgus laukums, kurā izbūvētas 12 tirdzniecības letes un 9 ērti transformējami arhitektoniski augstvērtīgi koka karkasa tirdzniecības paviljoni, kā arī bioloģiskā tualete, velosipēdu turētājs un informācijas stends.

Suntažu pils tornī veikts kosmētiskais remonts, nomainīti logi un saremontētas pils kāpnes. Valsts svētku laikā un pirms Ziemassvētkiem pils ir skaisti izgaismota.

Projektu ietvaros izveidota rožu stādījumu dobe Suntažu pils parka teritorijā un taciņas no šosejas Suntaži – Sigulda līdz Suntažu Represēto piemineklim atjaunošana.

Madlienā

Noslēgumam tuvojas vērienīgie atjaunošanas darbi Madlienas luterāņu baznīcā - sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu un uzņēmējiem nomainīta vecā dēļu grīda, kā arī tehnikuma audzēkņi izgatavo jaunus solus.

Projekta ietvaros Madlienas dabas un izziņas parkā pie K. Kažociņa Madlienas Mūzikas un mākslas tika atklāti divi koka vides objekti – puzle “Gadalaiki” un “Ksilofons”. Objekti ir kā skolas nodaļu vēstnieki, “Puzle” pārstāv mākslas, bet “Ksilofons” – mūzikas nodaļu.

 

Ķeipenē

Pie ielu apgaismojuma laternas stabiem pievilkts elektroenerģijas pievads, lai pie tā varētu pieslēgt svētku apgaismojumu. Šī iespēja jau ir izmantota, Ķeipeni noformējot svētku izskatā gan pirms valsts svētkiem, gan Ziemassvētku laikā.

Pabeigti pie pamatskolas esošā basketbola un aktīvās atpūtas laukuma atjaunošanas darbi.

Meņģelē

Pabeigta trošu tilta būvniecība pāri Ogres upei, kas savieno Meņģeles un Mazozolu pagastu, skatu platformas Meņģeles pagastā būvniecība, kā arī labiekārtota infrastruktūra šo objektu tuvumā.

Taurupē

Ēkai “Baltā māja”, kurā atrodas Taurupes novadpētniecības muzejs, veikta daļēja jumta nomaiņa. Atjaunota ceļa “Dzelzceļa stacija – Vecjauži” virskārta 5 km garumā, kā arī veikta infrastruktūras atjaunošana un uzlabošana Plaužu ezera rekreācijas zonā.

Mazozolos

Viens no nozīmīgākajiem 2020. gadā paveiktajiem darbiem ir koka tilta pār Līčupi atjaunošana, tagad tur atrodas jauns, estētisks un gājējiem drošs koka tilts. 

Krapē

Projekta rezultātā izvietotas norādes uz publiski pieejamajiem objektiem, lai informētu viesus par objektu atrašanās vietu. Kopumā izvietotas 17 norādes zīmes 8 vietās uz 12 objektiem.

 

Lauberē

Sporta bāzē “Caunes” no tūju stādījumiem izveidots lielizmēra dubultspirāles labirints, kura centrā izvietotas pēc debespusēm orientētas akmeņu grupas.

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv