Ogre
-4 oC

Pirmdiena, 29. novembris

Šodien vārda dienu svin
Ignats, Virgīnija

 

Mobilā aplikācija "Ogres novadnieks" 

 

Sadaļā "Tūrisms" jūs varat iegūt informāciju par apskates objektiem, aktīvās atpūtas iespējām, radošajām darbnīcām un kafejnīcām Ogres novadā. Atlasiet objektu kategorijas vai meklējiet objektus pēc atrašanās vietas, kā arī iepazīstieties ar velotūrisma vai kājāmgājēju maršrutiem un dodieties iepazīt burvīgo un daudzveidīgo Ogres apkārtni!

 

Kopš 2020.gada februāra mobilajā aplikācijā pieejams arī BEZMAKSAS audiogids ar 132 stāstiem par Ogres novada interesantākajām vietām, vēsturiskajiem notikumiem un personībām. Audiogida stāstus ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.

Apskati un izdrukā karti ar audiogida objektiem:

                                                                                  Ogrē

                                                           Ogres novadā

   

Lejuplādē mobilo aplikāciju:           

 


Pārgājienu un velomaršruti


 

Zaļais ceļš Rīga-Ērgļi98 km garais zaļais ceļš “Rīga-Ērgļi” ved pa kādreizējo dzelzceļa līniju, kas ir piemērota velobraucējiem, pārgājienu mīļotājiem, zirgu izjādēm un ziemā - slēpotājiem. Maršruta segums lielākoties ir grants vai meža ceļš un dabā ir marķēts ar kilometru atzīmēm un norādes zīmēm uz tuvākajiem objektiem. Jauno maršrutu visērtāk sasniegt no Ogres dzelzceļa stacijas, dodoties pa 160. velomaršrutu, kas kalpo kā savienojošais posms. Maršruts marķēts ar zilajām velomaršruta zīmēm. Tas ved cauri Ogres Zilajiem kalniem un Tīnūžiem līdz nonāk bijušajā Kangaru dzelzceļa stacijā. No šejienes jāturpina ceļš Ērgļu virzienā, "piestājot" bijušajās dzelzceļa stacijās un citos apskates objektos.

                                                                           Lejuplādēt karti šeit!


35 km garais apļveida maršruta nr.163 galvenais akcents – dabas parks "Ogres ieleja", kas ainaviski ir ļoti pievilcīgs visos gadalaikos. Šeit vērojamas parkveida pļavas un jaukti ozolu, gobu, ošu meži Ogres upes krastos, tipiska lauku ainava. To papildina trošu tilts pāri Ogres  upei, skatu platforma un skatu tornis. Ļoti interesanta ir nelielā Sumuldas upe, kas ietek Ogres upē. Maršrutu iespējams izbraukt pa alternatīvo posmu (nav marķēts), kas ļauj vērot burvīgas ainavas, bet lietainā periodā daļa ceļa var būt grūti izbraucama.

Lejuplādēt karti šeit!


Jaunais tilts - maršruts gar Ogres krastiem

 

Apļveida maršruts gar Ogres upes krastiem ir 3,5 km garš. Tas ved pa Ogres Krasta promenādi un J. Čakstes prospektu, paverot burvīgu ainavu uz upes plūdumu un tās krastiem. Ogres upe šķērsojama divās vietās - pa arkveida tiltu un jauno gājēju tiltu, tādējādi ļaujot apskatīt abus upes krastus vienā maršrutā. Maršruts nav marķēts, taču viegli orientēties pēc upes krastiem.

Lejuplādēt karti šeit!

 


Ogres mols

4,3 km garais maršruts uz jauno Ogres molu no pilsētas centra dod iespēju apskatīt Pārogres apbūvi, kā arī unikālo atpūtas un pastaigu vietu - molu. Šeit paveras brīnišķīga ainava uz Daugavu un upes pretējo krastu. Īpaši skaisti skati vērojami saulrieta laikā. Maršrutu iespējams pagarināt, ietverot Ogres pilsētas mazo loku pa Krasta promenādi un Brīvības ielas gājēju posmu.

Lejuplādēt karti šeit!


Maršruts Ogre - Ikšķile karte20 km garais apļveida velomaršruts Ogre-Ikšķile savieno divas pilsētas, ietverot promenādes gar Daugavu, ainavisko dabas parku "Ogres Zilie kalni", kur atrodas Dubkalnu ūdenskrātuve, skatu tornis un vairākas piknika vietas.

Maršrutu var sākt Ogres un Ikšķiles dzelzceļa stacijā vai Ogres Zilo kalnu starta laukumā, kur ierīkota autostāvvieta. 

Uzmanību! Maršruts dabā nav marķēts.

Lejuplādēt karti šeit!


 

 

Maršruts Līčupe - Ogresmuiža šobrīd dabā nav marķēts un netiek popularizēts, tāpēc aicinām baudīt jaunatklājēja prieku. Maršruta apraksts un apskates objekti pieejami mobilajā aplikācijā "Ogres novadnieks", sadaļā "Tūrisms".

 

Lejuplādēt karti šeit!

 

 


 

Tūrisma reģions EXIT RĪGA sagatavojis dažādus tematiskos maršrutus netālu no galvaspilsētas.

Spied uz saites zemāk, izpēti maršrutu un dodies ceļā:

 

 

 

 

Ogres pilsētas tūrisma karte 2020 LV

 

Ogres novada tūrisma karte 2020 

 

Ogres novada tūrisma karte 2018

 

Ogres pilsētas velomaršruti

 

Ogres novada tūrisma buklets

 

Ūdens tūrisma karte "Ogre"

 

Ūdens tūrisma karte "Mazā Jugla", "Lielā Jugla"

 

Pierīgas reģiona tūrisma karte "ExitRīga"

 

Atpūta ģimenei Ogrē un Daugavas lejtecē

 

Kāzas Ogrē un Daugavas lejtecē

 

 

Velomaršruti:

12. velomaršruts "Lejasdaugava - Ogres upes ieleja" - Ogres novada teritorijā

12. velomaršruts "Lejasdaugava - Ogres upes ieleja" - viss maršruts

 Laivošanas maršruti pa Ogre upi: