Ogre
7 oC

Ceturtdiena, 22. aprīlis

Šodien vārda dienu svin
Armanda, Armands

Četras apskates vērtas vietas vēlā rudenī

Kaut arī lapas ir nokritušas un ir iestājies drūmais un tumšais laiks, ir vietas Ogres novadā, kas tieši šobrīd ir īpaši ainaviskas un skaistas. Brīvdienas ir īstais laiks, lai dotos dabā un saelpotos svaigu gaisu nākošajai darba nedēļai, tāpēc piedāvājam idejas, ko apskatīt novembrī:

  1. Ķoderu pilskalna, tautā saukta Lielā vīra gulta, interesantā forma ir labi saredzama tieši laikā, kad lapas neaizsedz skatu. Kā liecina nosaukums - tā izskats atgādina seno laiku gultu, kurā pēc nostāstiem gulējis milzis. Pilskalns atrodas lielceļa Rīga – Ērgļi (P4) malā, pēc tam, kad beidzies līkumainais Lielo Kangaru posms. Nepabrauc garām! Uz pilskalnu norāda zila ceļa zīme „Ievērojams objekts”. Netālu no tās ved taciņa pār pļavu, kuru šķērsojot varēsiet uzkāpt pilskalnā un aiziet līdz Mazajai Juglai.
     
  2. Velna grāvi uz Nāružiņas upes noteikti jāapskata tieši rudenī. Nelielās upītes gultne ir pilna ar lieliem, zaļu sūnu apaugušiem akmeņiem. Ja vasarās ūdens tek akmeņiem pa apakšu, tad šobrīd ūdens ir tik daudz, ka tas tek virs akmeņiem un skats ir ļoti iespaidīgs. Velna grāvi vislabāk atrast, braucot pa P4 lielceļu gandrīz līdz pašiem Ērgļiem, sekojot norādes zīmei "Velna klēpis". Braucot pa šo ceļu (4,7 km) līdz „Spēliņu” mājām, drīz būs neliela norādes zīme uz šo brīnumaino dabas objektu. 
  3. No Mīlas kalna Ogrē tieši šobrīd paveras skaists skats uz apkārtni. Parasti skatu uz krāšņo un ainavisko upes līkumu aizsedz koku lapas, taču šobrīd skatam paveras līkumotā Ogres upe un pretējais krasts ar Bāku kalnu. Šī kalna nosaukums radies kūrorta laikā, kad romantiski noskaņotie atpūtnieki pastaigājušies gar Ogres upes krastiem.
  4. Brīvības iela Ogrē šobrīd tērpusies svētku rotā. Latvijas karogiem greznotā galvenā gājēju iela rada svinīgu noskaņu. Šeit atrodas arī Latvijā pirmais uzstādītais monumentālais lielizmēra valsts karogs. Ja pēc pastaigas svaugā gaisā vēlēsies sasildīties un nosvinēt brīvdienas, Tevi laipni uzņems mājīgās pilsētas kafejnīcas: „Ilze”, „Niko”, „M.Pūres beķereja un restorāns”, „Ezītis Miglā”, restorāns „Senjorita Kukū”, burgernīca „O’street” un „Policijas akadēmija 98’”. 

Visus šos mazāk zināmos objektus var apmeklēt vienas dienas laikā, dodoties no Rīgas pa Ērgļu lielceļu, pa ceļam piestājot un apskatot, piemēram, Suntažu pili, Ķeipenes kinostaciju, Taurupes muižu vai Meņģeles skatu torni, bet mājupceļā, paviesoties Ogrē. Maršruts atrodams šeit.

Atceries seno teicienu: galvenais, lai kājas siltumā, bet galva – vēsumā, saģērbies silti un dodieties dabā!
Jaukas brīvdienas!