Ogre
8 oC

Pirmdiena, 26. oktobris

Šodien vārda dienu svin
Kaiva, Amanda, Amanta

Andreja Osokina koncerts Ogrē

Būt par vēstnesi sava iemīļotā komponista mūzikai. Šo godu Ludviga van Bēthovena 250. jubilejas gadā uzņēmies viens no Latvijas talantīgākajiem pianistiem Andrejs Osokins.
22. oktobrī pulksten 19.00 Ogres novada Kultūras centra Lielajā zālē, skatītājus priecēs īpaša komponistam un pianistam Ludvigam van Bēthovenam veltīta koncertprogramma, kuras ieiedvesmas pamatā ir veltījums un fantāzija – savienojot nostalģisku, apcerīgu muzikālo pārdzīvojumu ar visbrīvāko, visstihiskāko un improvizācijai pateicīgāko mūzikas un domas formu.
Programmas centrā ir mītiem un leģendām apvītā «Sonata quasi una fantasia» jeb slavenā Mēnesnīcas sonāte. Skaņdarba mūzika ir ļoti cilvēciska, personiska un – pārlaicīga. Šī sonāte aizsāk vienu būtisku romantiskās mūzikas atzaru – elēģiska vērojuma sprieguma uzlādēto būtību. Kopā ar šo monumentālo šedevru koncertā skanēs Bēthovena elegantās klavieru skices: nieciņi, jeb Bagateles un visiem jau no skolas gadiem tik ļoti pazīstamais skaņdarbs "Elīzei". Kā arka koncertu ieskaus Bēthovena mūža iedvesmas - Volfganga Amadeja Mocarta filigrānā, ēteriski smeldzīgā Fantāzija do minorā un Bēthovena sekotāju un viņa tradīciju turpinatāju - Roberta Šūmaņa Sergeja Rahmaninova un Friderika Šopēna liriskās miniatūrtas - katrā, kā nepieradinātās dvēseles mīlestības apliecinājums.
Biļetes uz šo un citiem Kultūras centra rīkotiem pasākumiem var iegādāties internetā www.bilesuparadize.lv un Ogres novada Kultūras centra kasē.
Biļetes cena: 18 EUR
15% atlaide ar Ogres novadnieka karti vai aplikācijas kodu (iegādājoties biļeti kasē)
Lūdzam ievērot visus fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības noteikumus. Pasākums tiks filmēts un fotografēts. Iegūtais materiāls tiks izmantots publicitātes vajadzībām.