Ogre
12 oC

Otrdiena, 22. septembris

Šodien vārda dienu svin
Maigurs, Mārica, Māris

Ogres teātra izrāde "Rītdiena ir tālu"

20.septembrī, plkst. 18.00 - Ogres teātra izrāde "Rītdiena ir tālu" .

“Četrdesmit karāti” ir franču autoru Pjēra Barijē un Žana-Pjēra Gredī klasiskā komēdija, kas plašu popularitāti ieguva pēc amerikāņa Džeja Alena (Jey Allen) veidotās adaptācijas tāda paša nosaukuma romantiskajai kinofilmai (1973) ar aktrisi Līvu Ulmani titullomā. Režisors Jānis Kaijaks atgriezies pie lugas oriģināla franču valodā, kopā ar Ogres teātra aktieriem cenšoties izzināt franču kultūrai raksturīgo dzīvesstilu un humoru.

Rītdiena – tā var vilināt vai baidīt, to var gaidīt ar nepacietību vai vēlēties, kaut tā vēl nepienāktu. Tā var būt arī tieši tāda pati, kāda jau bija šī diena. Un tieši tad, kad liekas, ka nekas jau vairs nemainīsies, var notikt...

Liza dzīvo Parīzē. Viņai ir četrdesmit gadi, darbs mazā nekustamo īpašumu birojā, divas neizdevušās laulības, meita, kurai ir tīņa vecums, māte, kuru interesē vienīgi bridža spēle... Visa Lizas dzīve ir darbs – mājas, darbs – mājas. Tukšs ledusskapis un kaudze netīrās veļas, pārrunas ar meitu, kura neko negrib dzirdēt, un atkal darbs. Bet tad pavisam negaidīta sastapšanās izjauc dzīves ierasto kārtību. Varbūt tā pat ir mīlestība, bet varbūt – tikai “kūrorta romāns”? Turklāt ierodas bagāts klients, un arī Lizas bijušais vīrs atkal iedegas savās jūtās... Pēkšņi dzīve piedāvā tik daudz izvēļu, bet vai Liza tam ir gatava?

Vai tas ir viegli – sākt dzīvi no pilnīgi jaunas lappuses? Aizmirst visus prāta apsvērumus un ļaut vaļu savām jūtām, pārstāt domāt par to, ko teiks citi, un darīt to, ko gribi pats? 

Režisors – Jānis Kaijaks
Māksliniece – Ilze Kupča-Ziemele
Horeogrāfe – Rita Lūriņa
Gaismu, skaņu režisors – Mārtiņš Andersons
Tulkotāja – Agnese Kasparova

Lomās:
Liza Žermēna – Astra Kolberga
Monete Žermēna, viņas māte – Lauma Straume
Annika Žermēna, viņas meita – Linda Plaude
Ervē, viņas bijušais vīrs – Guntis Kolbergs
Gijoms Šarbonjē – Ernests Greizis
Edijs Beneramī – Juris Gasparovičs
Mariona Barbjē, sekretāre – Sarmīte Krauze
Kristiāna Šarbonjē, Gijoma māte – Evija Majore
Edgars Šarbonjē, Gijoma tēvs – Pēteris Zilberts

Biļetes iegādājamas internetveikalā www.bilesuparadize.lv un “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā.
Biļešu cena – 12 un 10 EUR, izrādes norises dienā – 15 EUR.

Biļešu skaits – ierobežots!

Ogres teātris aicina skatītājus rūpīgi izvērtēt veselības stāvokli pirms izrādes apmeklējuma un neapmeklēt pasākumu, ja novērojamas elpceļu infekcijas pazīmes.

Pasākuma norises vietā tiks nodrošināti valstī noteiktie drošības līdzekļi (roku dezinfekcijas līdzekļi un 1m distance starp atsevišķām skatītāju grupām).

Uzrādot biļeti, izrādes norises dienā 10% atlaide pirkumam “M.Pūres beķerejā" (Ogrē, Brīvības ielā 21).