Ogre
16 oC

Sestdiena, 11. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Svens, Leonora

2. Ķeipenes kinostacija

Adrese „Dzelzceļa stacija”, Ķeipenes pagasts, Ogres novads
Tālrunis +371 25577645
Apraksts

Vides instalācija “Potjomkina aka” un iekštelpu ekspozīcija stacijas ēkā apskatāma, tikai iepriekš piesakoties pa tālruni: +371 25577645.

Kinostacija, kas izveidota Ķeipenes kādreizējās dzelzceļa stacijas telpās, radusies kinofestivāla „Arsenāls” komandai un domubiedriem festivālu laikā, dodoties mazliet sirreālā ceļojumā ar vilcienu uz Ķeipeni. 
Katra šāda ceļojuma laikā mazā stacija ieguvusi kādu jaunu elementu vai vides instalāciju. Šī ir kā tikšanās vieta kino dižgariem, šeit atrodas milzu galds un krēsli. Pāri sliedēm slejas tunelis no 24 kino kadriem, kas ir veltījums pirmajai kino lentei. Perona malā vējā plīvo Latvijas un Spānijas karogi. Stacijas uzgaidāmajā telpā ir ekspozīcija kinorežisoram Sergejam Eizenšteinam un te ir iespēja iepazīt kino valodas meistaru S.Eizenšteinu, kino rašanās vēsturi vai vienkārši izbaudīt nedaudz sirreālu zuduša laika sajūtu. Pazemē izbūvēts vides instalācijas objekts - 8 metrus gara un 4 metrus plata “Potjomkina aka”, kas veidota kā izstāžu zāle zem zemes, galveno akcentu liekot uz bruņukuģi “Potjomkinu”. Vecā Ķeipenes dzelzceļa stacija arī ir vienīgā vieta, kur ir saglabāts sliežu posms no bijušā vilcienu maršruta Rīga - Ērgļi.

Darba laiks:

O., T., C., Pk., S. 9.30 - 17.00

P., Sv. - slēgts

Vides instalācija “Potjomkina aka” apmeklētājiem atvērta sezonāli no 01.05 - 01.11 gida pavadībā.


Ieejas maksa:
pieaugušajiem: 3 EUR;
skolēniem, pensionāriem, invalīdiem: 1 EUR;
bērniem līdz 7 gadu vecumam: bez maksas. 


Ekskursijas pieteikt iepriekš!

 

Vasarā pieejamas ugunskura un telšu vietas.