Ogre
14 oC

Otrdiena, 22. septembris

Šodien vārda dienu svin
Maigurs, Mārica, Māris

Dānijas vēstnieks dalās ar pieredzi velobraucēju kultūras attīstībā

9. septembrī Ogrē viesojās Dānijas vēstnieks Latvijā Flemmings Stenders. Vēstnieks viesojās Ogres novada pašvaldībā, kur tikās ar pašvaldības domes priekšsēdētāju Egilu Helmani un izpilddirektora vietnieci Danu Bārbali.

Tikšanās laikā E. Helmanis atzīmēja, ka Ogres pilsēta ir viena no zaļākajām pilsētām Latvijā, pašvaldība arvien vairāk cenšas pievērst sabiedrības uzmanību vides aizsardzības jautājumiem un veicināt videi draudzīgu rīcību. “Tā kā redzam, cik svarīgi veicināt videi draudzīgu pārvietošanos, pašvaldība katru gadu budžetā ieplāno 300 000 eiro gājēju un veloceliņu izveidei novadā. Šajā procesā saskaramies ar dažādām grūtībām – veloceliņi nav savienoti, tie ir atšķirīgi marķēti, daudzi veloceliņi ir apvienoti ar gājēju ietvēm, kas traucē gan velobraucēju, gan kājāmgājēju pārvietošanos. Tā kā Dānijai ir liela pieredze tieši “zaļās domāšanas” un veloinfrastruktūras attīstības jomā, vērsāmies pie jums ar aicinājumu sadarboties, sniedzot savu pieredzi, kā mainīt iedzīvotāju paradumus – veicināt tos būt videi draudzīgākiem, veselīgākiem un sportiskākiem. Esam priecīgi, ka piekritāt šai sadarbībai, un ceram, ka pēc Covid-19 pandēmijas beigšanās varēsim uz Ogri uzaicināt arī Dānijas ekspertus, kas sniegs ieteikumus Ogres pilsētas veloinfrastruktūras attīstībā.”
 
Arī vēstnieks F. Stenders atzīmēja, ka ir priecīgs par sadarbību ar Ogres pašvaldību, jo Ogre ir ļoti skaista un zaļa pilsēta. Var just, ka šeit tiek domāts par vides saglabāšanu, videi draudzīgu risinājumu ieviešanu, tāpēc ir liels prieks, ka Dānija ar savu pieredzi varēs palīdzēt veicināt videi draudzīgas pilsētas attīstību.
 
Vizītes laikā vēstnieks kopā ar Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem devās arī izbraucienā ar riteņiem pa pilsētas centru, kā arī pēcpusdienā piedalījās Ogres novada Kultūras centrā izstādes "Zaļi kopā" atklāšanā.
Informācijas avots: www.ogresnovads.lv