Ogre
11 oC

Trešdiena, 12. augusts

Šodien vārda dienu svin
Klāra, Vizma

Ogrē uzstādīts muzikālais soliņš

Pie Ogres Mūzikas skolas uzstādīts jauns infrastruktūras objekts – viedais sols, kas pilnībā darbojas uz saules paneļiem.

Viedais sols ir mūsdienīgs risinājums; pie tā var ne vien uzlādēt elektriskās ierīces, bet arī uzzināt Ogres Mūzikas skolas vēsturi un klausīties kvalitatīvu klasisko mūziku. Solā ir iestrādāts audio skaļrunis ar iebūvētu atmiņu sešiem audio failiem un tā saturu ir iespējams mainīt.
 
Aktuālā muzikālā soliņa programma:
taustiņš Nr.1 – Ogres Mūzikas skolas direktora Atvara Lakstīgalas ierunāts stāstījums par Ogres Mūzikas skolas vēsturi, fonā skanot Antonio Vivaldi -  “Gadalaiki”;
taustiņš Nr 2. – audiogida stāsts par skulptūru “Baltā Cielava”; fonā skanot komponista Emīla Dārziņa skaņdarbam “Melanholiskais valsis”;
taustiņš Nr.3 – Frederika Šopēna skaņdarbs “Fantāzija – Impromts”;
taustiņš Nr.4 – Antonīns Dvoržāks – 2. daļa no 9. simfonijas ar nosaukumu – “No Jaunās pasaules”;
taustiņš Nr.5 – Volfgangs Amadejs Mocarts – Nakts karalienes ārija no operas “Burvju Flauta”;
taustiņš Nr.6 – Ludvigs van Bēthovens – 5.simfonija do minorā.
 
Ogres Mūzikas skolas direktors Atvars Lakstīgala ir priecīgs par ikvienu apmeklētāju, kuram interesē šis tehnoloģiju brīnums. “Ogres Mūzikas skola ir moderna un uz attīstību virzīta izglītības iestāde. Esmu vienmēr uzskatījis, ka kvalitatīvai izglītībai ir vajadzīgs ne tikai spēcīgs pedagoģiskais personāls, bet arī iedvesmojoša mācību vide.  Šis soliņš noteikti būs daļa no šīs mācību vides. Nākotnē audio failus plānots mainīt, ņemot vērā aktualitātes, piemēram, atskaņojot tikai kāda konkrēta komponista mūziku, kurš attiecīgajā mēnesī svin apaļu jubileju, vai pielāgojoties svētku tematikai. Aktuālā informācija par audio failiem, kas ieprogrammēta soliņā, šobrīd pieejama pie Ogres Mūzikas skolas galvenās ieejas durvīm. Ar laiku informāciju plānots izvietot blakus soliņam,” stāsta A. Lakstīgala.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Ogre ir jauna un moderna pilsēta, kas nemitīgi attīstās. Ejot līdzi laikam, mums ir jāizmanto jaunas, modernas tehnoloģijas – tās ir jaunās paaudzes neatņemama ikdienas dzīves sastāvdaļa. Šis muzikālais soliņš ir lieliska iespēja cilvēkiem paplašināt redzesloku par jauno tehnoloģiju izmantošanu. Esmu pārliecināts, ka bērniem un jauniešiem par to būs liela interese, ka šis jaunieviesums pilsētvidē veicinās viņu zinātkāri un vēlmi apgūt inženierzinātni un pašiem kļūt par jaunu, paliekošu vērtību radītājiem moderno tehnoloģiju jomā.”
 
Viedā sola rāmis veidots no oglekļa tērauda, koka un rūdītā stikla elementiem. Izturīgi materiāli un pārdomāts dizains garantē ļoti augstu izturību pret ārējiem apstākļiem un ilgstošu darbību bez traucējumiem. Viedajā solā iestrādāts arī automātiskais LED apgaismojums, kurš ieslēdzās pēc saulrieta.
 
Paredzēts, ka nākamgad šādi divi soli tiks uzstādīti arī pie jaunās bibliotēkas.
Informācijas avots: www.ogresnovads.lv