Ogre
16 oC

Svētdiena, 12. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Indriķis, Ints, Namejs

Ogrē šogad tiks izveidoti vairāki tūrisma infrastruktūras objekti

2020.gada 23.janvārī Ogres novada pašvaldība pieņēma budžetu, kurā plānota arī vairāku tūrisma infrastruktūras objektu izbūve un labiekārtošana.

Šajā gadā Ogrē plānots:

  • veikt Ogres upes dambja asfaltēšanu posmā no Krasta ielas līdz Suntažu ielai;
  • izbūvēt gājēju ceļu posmā no Krasta ielas promenādes līdz Brīvības ielai 60;
  • uzbūvēt gājēju tiltu pār Ogres upi teritorijā starp J. Čakstes pr. un Ogres ielu.

Tādējādi būs iespēja izveidot jaunu apļveida maršrutu gar abiem upes krastiem, par upes šķērsošanas vietām izmantojot jauno tiltu un arkveida gājēju tiltu (sauktu arī par Līko tiltu), paverot jaunas iespējas kājāmgājējiem, nūjotājiem un velobraucējiem iepazīt krāšņās Ogres upes ainavas.

Savukārt Ogres novadā plānots uzbūvēt trošu tiltu, kas vēsturiski atradies Ogres ielejā starp Mazozolu un Meņģeles pagastu. Tiks izbūvēta arī skatu platforma, atsedzot skatus uz Ogres upi un tās ieleju.

Pie Meņģeles skatu torņa paredzēts izveidot stāvvietu, kas tur ļoti trūkusi visu laiku kopš skatu torņa un dabas takas izveides 2017.gadā.

Piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, Ogresgalā plānots uzbūvēt brīvdabas skatuvi Tradīciju parkā un labiekārtot stāvlaukumu pie Ogresgala Tautas nama.

Plānojot tūrisma infrastruktūras attīstību vairākus gadus uz priekšu, šajā gadā tiks uzsākta veloceliņa Ogre – Ogresgals, kā arī ēkas Rīgas ielā 45 būvprojektu izstrādeĪpašumā, kas atrodas pie A6 autoceļa, iebraucot Ogrē no Rīgas puses, plānots izveidot ūdenstūrisma un aktīvā tūrisma centru, kas nodrošinātu dažādas ceļotāju vajadzības. Šajā vietā paredzēts izbūvēt arī peldošu pontonu laipu, drošu laivu atstāšanas vietu un ierīkot velosipēdu nomas punktu.

  

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv