Ogre
16 oC

Svētdiena, 12. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Indriķis, Ints, Namejs

Rotaļu laukums J.Čakstes prospektā izvirzīts skatei "Gada labākā būve"

Skates "Gada labākā būve Latvijā 2019" žūrija otrajai kārtai izvirzīja 85 būves, tajā skaitā trīs būves no Ogres pilsētas. Viena no tām - nominācijā "Ainava" - teritorijas labiekārtošana - bērnu rotaļu laukums J.Čakstes prospektā 1. 

Skates otrajā kārtā, kas ilgs visu februāri, žūrija dosies braucienos pa Latviju, lai vērtētu būves dabā un tiktos ar būvniekiem, pasūtītājiem, arhitektiem, projektētajiem un būvju izmantotājiem.
Visu būvju foto ar adresēm iespējams apskatīt skates „Gada labākā būve Latvijā” mājas lapā www.gadabuve.lv 

 

13. martā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē Ķīpsalā notiks skates fināls, kurā finālisti publiski (tiek aicināts ikviens interesents par būvniecību) uzstāsies ar objektu prezentācijām.
Skate "Gada labākā būve Latvijā" notiek jau 22. gadu un tās mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2019. gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem, akcentējot būvniecības procesa galarezultātu – būvi.

Jāatzīmē, ka iepriekšējos gados Ogres novadā esošās būves ir saņēmušas apbalvojumus. Digitālais strūklaku ansamblis (Brīvības iela 18, Ogre) ieguva 1. vietu “Latvijas Būvniecības Gada balva 2018” nominācijā “Publiskā ārtelpa”, kā arī 2. vietu “Gada labākā būve Latvijā 2018” nominācijā “Ainava”. Savukārt 3.vietu “Latvijas Būvniecības Gada balva 2017” nominācijā “Publiskā ārtelpa” ieguva vides objekts "Potjomkina aka"Ķeipenes kinostacijā.

 

Informācijas avots: www.ogresnovads.lv