Ogre
14 oC

Svētdiena, 12. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Indriķis, Ints, Namejs

Ogre tika spilgti pārstāvēta tūrisma izstādē „Balttour 2020”

Pagājušās nedēļas nogalē (31.01.-02.02.) Rīgā norisinājās starptautiskā tūrisma izstāde „Balttour 2020”, kurā vērienīgi bija pārstāvēts Ogres novads. Trijās dienās izstādi apmeklēja 28 364 cilvēki, no kuriem vairāk nekā 5,7 tūkstoši bija nozares profesionāļi.

Ogres novada stends bija ļoti pamanāms, atšķirīgs un populārs apmeklētāju vidū. Stilizētu Ogres Zilo kalnu viducī ikvienam izstādes apmeklētājam bija iespēja doties virtuālā ceļojumā uz Ogres novadu ar 3D briļļu un audiogida palīdzību. Šī aktivitāte bija ļoti pieprasīta un bieži vien veidojās rindas, jo daudzie Latvijas apceļotāji vēlējās apskatīties, kā šobrīd izskatās Ogres pilsētas centrā, Zilajos kalnos, Ķeipenes kinostacijā, Velna grāvī pie Nārūžiņas upes un Plaužu ezerā.

Arī izstādē esošie ogrēnieši nelaida garām iespēju izmēģināt modernās tehnoloģijas sava novada stendā. Zīmīgi, ka Ogres stendu kā pats pirmais apmeklēja bijušais Latvijas prezidents, ogrēnietis Raimonds Vējonis. Viņš bija iepriecināts par mūsdienīgo un digitālo piegājienu Ogres novada tūrisma iespēju popularizēšanā.

Vislielāko izstādes apmeklētāju uzmanību izraisīja jaunais palīgs – robots, kas iepazīstināja izstādes apmeklētājus ar sevi, bārstīja jokus, stāstīja interesantus faktus par Ogres apskates vietām un aicināja tuvāk iepazīties ar tūrisma objektiem Ogres novadā.

Ne tikai potenciālie tūristi, bet arī nozares profesionāļi atzinīgi novērtēja Ogres novada stenda vizuālo noformējumu, piedāvātās aktivitātes un saturu. Vairāki tūrisma speciālisti no citiem Latvijas novadiem izrādīja apbrīnu un interesi par pēdējā laikā Ogres novadā realizētajiem tūrisma produktiem, tādiem kā mobilā aplikācija, 3D video, audiogids un reklāmas klipi sociālajos medijos, degvielas uzpildes stacijās u.c.

Izstādes laikā ceļotājiem bija pieejamas ne tikai digitālajās tehnoloģijās balstīts tūrisma piedāvājums, bet arī kartes un bukleti drukātā formā. Ogres stendā bija pieejama informācija arī par atsevišķiem Ogres novada tūrisma uzņēmumiem, piemēram, sporta bāzi „Caunes”, kur pieejama loku šaušana un atpūtas vietas piknikiem. Īpašu prieku un gastronomisku baudījumu sagādāja Ķeipenes piparkūkas un „IndieJanis” īpašā alus šķirne - „Ogres Zilo kalnu alus”, ko arī turpmāk pēc pastaigas pa dabas takām iespējams degustēt un iegādāties alus brūzī netālu no Suntažiem.

 

Tūrisma izstādē „Balttour 2020” prezentētās apskates vietas un stāsti bija tikai īss ieskats Ogres novada plašajā tūrisma piedāvājumā. Plānojot savu ceļojumu pa Ogres novadu, ikviens ir aicināts arī turpmāk izmantot mobilo aplikāciju „Ogres novadnieks”, kuras sadaļā „Tūrisms” pieejami kājāmgājēju, nūjotāju, riteņbraucēju un auto maršuti, kartes, kā arī bezmaksas audiogids ar 88 interesantiem un izzinošiem stāstiem, kurus ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.

Ja nepieciešama sīkāka informācija par dabas un kultūrvēstures objektiem, aktīvās atpūtas iespējām, radošajām darbnīcām, ekskursijām un degustācijām Ogres novadā, meklē to mājaslapā www.visitogre.lv,  savukārt pēc drukātām kartēm un bukletiem nāc uz Ogres novada Tūrisma informācijas centru:

„Pie zelta liepas”, Brīvības ielā 18;
Tālr. +371 65071883, +371 29491685;
e-pasts: info@visitogre.lv.

Gaidīsim ciemos Ogres novadā!