Ogre
12 oC

Otrdiena, 22. septembris

Šodien vārda dienu svin
Maigurs, Mārica, Māris

Daugavā pie Ogres tiks izveidota laivu piestātne

Ogres novada pašvaldības nekustamajā īpašumā Rīgas ielā 45, Ogrē plānots izveidot laivu piestātni. Nekustamais īpašums atrodas pie A6 autoceļa Rīga – Daugavpils, Daugavas krastā – pie robežas ar Ikšķiles novadu. Ēka padomju laikā bija Ogres trikotāžas kombināta sūkņu stacija.

Vieta ir uzskatāma kā Ogres vārti, jo tā ir pirmā ēka, ko redz autoceļa izmantotāji un Ogres viesi, kā arī iedzīvotāji. Pašlaik ēka vieš degradētas teritorijas iespaidu un zināmā mērā atgādina par Ogri kā industriālu pilsētu. Tajā pašā laikā vieta ir unikāla ar iespējām popularizēt Ogri kā modernu, inovatīvu, plaukstošu kūrortpilsētu – Ogres novads strauji attīstās, to par dzīves, darba un uzņēmējdarbības vietu izvēlas aizvien vairāk cilvēku. 
 
Rīgas HES aizsargdambis ir iecienīta vietējo iedzīvotāju un tūristu pastaigu vieta, kuru bieži izmanto arī velobraucēji, makšķernieki, skrituļslidotāji, skrējēji, kā arī citi aktīvās atpūtas cienītāji. Šobrīd Ogrē nav attīstītas ūdenstūrisma vietas (ar laivu, ūdensmotociklu nomu, izbraucieni ar kuģīti u.c.) un kā stratēģiski izdevīga vieta aktīvā ūdenstūrisma attīstībai iespējama pie bijušās sūkņu stacijas. Netālu ir degvielas uzpildes stacija un Ogres aizsargdambja pastaigu ceļa sākums. Laivu piestātne būtu droši sasniedzama gan gājējiem, gan velobraucējiem un ņemot vērā nekustamā īpašuma atrašanās vietu, tas varētu būt labi piemērots tūrisma vajadzībām, izveidojot ūdenstūrisma un citu aktīvā tūrisma veidu koordinēšanas centru, kas nodrošinātu arī praktiskas ceļotāju vajadzības (labierīcības, bezmaksas telefona lādēšanas opcijas, uzkodu vai kafijas automātus), kā arī izbūvējot peldošu pontonu laipu, drošu laivu atstāšanas vietu un ierīkojot velosipēdu nomas punktu. Tas sekmētu iespēju tūristiem pavadīt ilgāku laiku Ogres novadā, lai apskatītu pilsētu un tās infrastruktūras piedāvājumu.
 
Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis uzskata, ka šī vieta ir unikāla – tā atrodas tuvu šosejai un tā ir vienīgā vieta Ogres novadā, kur Daugava pieejama tik tuvu. “Pašlaik iespējas, ko dod pilsētas teritorijai pieguļošā Daugavas upe, esam izmantojuši ļoti maz. Šī vieta būtu ļoti piemērota laivu piestātnes izveidošanai.”
Vairāk informācijas www.ogresnovads.lv