Ogre
0 oC

Sestdiena, 16. decembris

Šodien vārda dienu svin
Alvīne

Jaunā tūrisma sezona atklāta!

„Līkā tilta regate 2017”, kura norisinājās 27.maijā reizē ar daudziem citiem Ogres pilsētas pasākumiem,  ir veiksmīgi finišējusi, dodot simbolisku startu jaunajai tūrisma sezonai. Šogad pirmo vietu sīvā cīņā ieguva pagājušās sezonas favorīti - komanda „Dzelzs griezēji”, burtiski nedaudzu sekunžu starpība bija otrās vietas ieguvējiem – „Airēšanas nodaļa”. Trešo vietu izcīnīja „Zaļo Ogre”. Daudzi sacensību dalībnieki bija padomājuši par komandas noformējumu un atraktivitāti. Par komandas vizuālo koptēlu balvu saņēma komanda – „Dzelzs griezēji”, bet „Active life” komandas dalībnieks Mihails skatītāju simpātiju balvu, savukārt bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” saņēma specbalvu par izpalīdzēšanu komandai „Savējie”, kuriem nebija pretinieku, ar ko sacensties! Par sīkstākajiem līdzjutējiem šogad tika atzīti komandas „Zaļo Ogre” mazākie atblstītāji.

 Bērnu izklaides centrs "Džungļu parks" komanda

Uzvarētāji- komanda "Dzelzs griezēji"                                                                          Bērnu izklaides centra "Džungļu parks" komanda

 

 

Skatītāju simpātija, komandas "Active Life" dalībnieks Mihails                                 2. vieta "Zaļo Ogre", 1. vieta "Dzelzs girezēji", 3. vieta "Airēšanas nodaļa"

 

 

Sacensību gars un azarts virmoja sacensību vietā. Klausīgas un neklausīgas laivas, kritieni un lēcieni ūdenī, līdzjutēju emocijas, sekundes starp godalgotajām vietām,  prieks un atpūta. Tas ir saprotams, jo bija par ko cīnīties. Galveno balvu – kruīza ceļojumu ar kuģi no Rīgas uz Stokholmu un atpakaļ – nodrošināja Tallink. Katram sacensību dalībniekam kādu gardumu sagādāja Fazer un Ķeipenes piparkūku studija. Kopējais balvu fonds šogad bija ļoti bagātīgs pateicoties tūrisma uzņēmēju atsaucībai. To nodrošināja - Ocafe, piedzīvojumu parks Aļaska, StarSpace observatorija, sporta bāze Amazones, piedzīvojumu parks Milžu taka, Ķeipenes Šūpoļu parks, Normnda Labrenča mājas vīna darītava Vīna ceļš, keramikas darbnīca Sproģi, laivu noma Plaudis.lv.

Par skatītāju izklaidi rūpējās SlacklineLv līdzsvara meistari uz lentām, cepumu meistardarbnīca Pie Mimi, piepūšamo atrakciju bērnu izklaides centrs „Džungļu parks” un loka šaušanas sporta bāze Amazones.

Tūrisma sezona Ogres novadā šogad sākas ar vairākiem jauniem objektiem vai jaunu piedāvājumu jau esošajos uzņēmumos.

Šogad darbu uzsākusi meistardarbnīca „Pie Mimi” Ogrē, kur varēs apgleznot cepumus un cept sklandraušus. Vasaras vidū Ogrē vērsies vaļā jauns bērnu izklaides centrs „Džungļu parks”, Suntažu pagastā intersantu tamborēto kaktusu kolekciju apskatīt piedāvā „Cacti house” īpašniece Lolita Bālere. Pirmais gads rit gaisa virvju atrakciju parkam „Milžu taka”. Mājražotājiem IK Ķeipenieši atvērta Ķeipenes Piparkūku studija, Šūpoļu parka pirts uzsāk darbību un piedāvā pirts procedūras, Plaužu ezera laivu noma paplašinājusi piedāvājumu klāstu ar četrvietīgu ūdens velosipēdu ar slidkalniņu, kā arī pludmales zonā  iekārtots bērnu rotaļu laukums.

Darbu uzsākuši vairāki ēdināšanas uzņēmumi. Kopš maija apmeklētājus priecē Pūres restorāns un kafejnīca „Kaspar”, pirmais gads rit kafejnīcai Ogres „Ezītis miglā”.

Jūtams pašvaldības ieguldījums tūrisma infrastruktūras uzlabošanā.  Par Krasta promenādes labiekārtojumu un tikko atklātajām vēsturiskajām koka laipām pār Ogres upi varēja priecāties arī regates dalībnieki un skatītāji. Pagājušajā vasarā tika atklāts veloceliņš uz Ciemupi. Zilo kalnu atpūtas un dabas parka attīstībai investīcijas uz pusēm iegulda Ogres un Ikšķiles pašvaldības. Parks sezonu sāk ar jaunu un sakārtotu Dubkalnu pludmales zonu, izbūvētas vairākas kāpnes un pastaigu celiņi.

Uzsākta skatu torņa un dabas takas izveide Meņģelē un pagastu ozolu birzs Madlienā. Vasaras vidū tiks atklāta jauna vides instalācija Ķeipenes Kino stacijā (pašvaldibas un privātā investora veiksmīga sadarbība).

Šo sarakstu droši vien varētu turpināt, jo katrā pagastā ir kāds nākotnes plāns vai iecere, kura gaida savu kārtu, lai taptu īstenota. Bet tas jau uz nākamo sezonu.

Lai veiksmīgs tūrisma gads ceļotājiem un tūrisma uzņēmējiem!

Velta Riekstiņa,

Ogres TIC