Ogre
9 oC

Trešdiena, 8. jūlijs

Šodien vārda dienu svin
Adele, Antra, Ada

1. Dabas parks "Ogres Zilie kalni"

Adrese Ikšķiles novads un Ogres pilsētā
Tālrunis 29455400, 25418443
E-pasts info@ziliekalni.lv
WWW www.ziliekalni.lv
Apraksts

Teritorijas lielāko daļu aizņem skujkoku meži uz osiem. Sastopamas sešas aizsargājamas augu sugas, kas raksturīgas mežiem uz osiem vai osveida vaļņiem - meža silpurene, smiltāju esparsete, šaurlapu lakacis, Ruiša pūķgalve, pundurbērzs, pļavas silpurene. Zilie kalni ir vaļņveidīgu pauguru virkne - Lielo Kangaru kalnu grēdas daļa. Šeit atradies pilskalns. Šobrīd iecienīta ogrēniešu un pilsētas viesu atpūtas vieta. Platība 312 ha. Augstākajā virsotnē atrodas pilskalns – Zilais kalns, no kura paveras iespaidīgs skats. Ziemā dabas parkā tiek iekopta apgaismota distanču slēpošanas trase ar lielisku kalnu reljefu, bet vasarā taku tīkls ir pieejams nūjotājiem, velobraucējiem un citiem atpūtniekiem. 

 

Skatu tornis

Atklāts 2013.gada beigās, izvietots dabas parka "Ogres Zilie kalni" pašā augstākajā vietā, aptuveni 90m virs jūras līmeņa. Torņa augstums ir 20m. Iespējams aplūkot visu Ogres pilsētu, kas ieskauta zaļā meža, paveroties uz Ikšķili, saskatāma Svētā Meinarda sala, bet skaidrā laikā no torņa saskatāma pat Rīga un Zaļusalas Televīzijas tornis. 

GPS 56.8342 24.5649

 

 

 

Skatu platforma
No skatu platformas paveras brīnišķīgs skats uz Dubkalnu ūdenskrātuvi. Atrodas pie Dubkalnu ūdenskrātuves stāvkrasta. No skatu platformas uz ūdenskrātuvi ved skaistas koka kāpnes, kas vijas cauri jauno priežu audzitei.

GPS 56.8370 24.5578

 

 

Peldvieta pie Dubkalnu ūdenskrātuves

Labiekārtota peldvieta ar laipu, ģērbtuvi, tualeti, kā arī piknika vietām un volejbola laukumu.

 
Distanču slēpošanas trase   
Sniega un sala apstākļos iekopta un kvatitatīvi uzturēta trase 12km garumā, kas savieno Ikšķiles un Ogres pilsētas. Trasē ierīkots apgaismojums 7km garumā - tas padara trasi izmantojamu arī diennakts tumšajā laikā. Trase tiek apgaismota no oktobra līdz marta vidum. Apgaismojums ieslēdzas ar sensoru palīdzību, līdz ar krēslas iestāšanos un izslēdzas plkst. 22.00. Dabas parka reljefs piedāvā dažādas sarežģītības nobraucienus ar ainaviskiem skatiem. Trasē tiek organizētas sacensības. Ziemas sezonā gan maziem, gan lieliem slēpotgribētājiem tiek nodrošināta inventāra noma. 

Slēpošanas trases sākums Ikšķilē
Līvu un Smiltenāju ielas krustojums
GPS 56.8427 24.5060


Slēpošanas trases starta laukums
GPS 56.8392 24.5711

 

Milžu taka

No virvju un koka konstrukcijām veidota trase kokos, kas ietver trīs pakāpju sarežģītības lokus. Trases kopgarums 600 m, augstums līdz 11m, nobraucieni 30m un 70m. Trase sastāv no 65 atrakcijas/šķēršļi. Vairāk par cenām un darba laikiem www.milzutaka.lv 


Āra trenažieri un bērnu laukums

Labiekārtots bērnu laukums ar šūpolēm, koka šķēršlīšiem un skaistām koka figūrām, pa kurām iespējams gan kāpelēt, gan uzņemt skaistas fotogrāfijas. Uzstādītas koka līdztekas un cits aprīkojums aktīvākajiem parka apmeklētajiem, kas vēlas brīvā dabā vingrot un uzturēt sevi fiziskajā formā. 

GPS 56.8289 24.5861
 

Aktīvās atpūtas un rotaļu laukums Vidus prospektā 25, Ogrē

Laukums iedalīts atsevišķās zonās, kurās uzstādītas aktīvās atpūtas un rotaļu iekārtas, tai skaitā divu veidu šūpoles, kāpelēšanas iekārtas, daudzfunkcionāla iekārta ielu vingrošanai, āra trenažieri, īpaša dizaina solu grupas, kas sniedz iespēju atgulties un vērot debesis un koku vainagus. Sabiedriskās kārtības nodrošināšanai uzstādīta video novērošana. 

  

GPS 56.8241 24.5830

 

Atpūtas vietas pie ūdens (aprīkotas ar grilu)  

Dabas parkā aizliegt kurināt ugunskurus, tādēļ ir iekārtotas piknika un grila vietas, kur var droši atpūsties, neraizējoties par kaitējumu dabai.

GPS 56.8407 24.5545
GPS 56.8375 24.5580
GPS 56.8418 24.5469

 


 

Noklausies audiogida stāstus par Ogres Zilajiem kalniem:

 

  1. lejuplādē bezmaksas aplikāciju „Ogres novadnieks”;
  2. sadaļā „Tūrisms” sameklē attiecīgo objektu pēc kategorijas vai atrašanās vietas kartē;
  3. spied uz ikonas „Audio Gids” un izbaudi stāstu, ko ierunājis Nacionālā teātra aktieris Jēkabs Reinis.

 

Mobilā aplikācija „Ogres novadnieks” pieejama lietotņu veikalos: